Prima pagină » Actualitate » PLECARE importantă de la PRO TV. Un nume celebru a ales să părăsească postul de televiziune pentru a merge la concurență

PLECARE importantă de la PRO TV. Un nume celebru a ales să părăsească postul de televiziune pentru a merge la concurență

PLECARE importantă de la PRO TV. Un nume celebru a ales să părăsească postul de televiziune pentru a merge la concurență
Image: 333464338, License: Royalty-free, Restrictions: , Model Release: no

Ovidiu Oanţă, unul dintre cei mai vechi reporteri ai Pro TV părăseşte redacţia știrilor, după aproape 30 de ani de teren. Mai multe surse din media TV au precizat, pentru Paginademedia.ro, că jurnalistul şi-a anunţat deja colegii că urmează să plece, luna aceasta.

Și oficialii Pro TV au precizat că „în momentul actual putem spune că Ovidiu Oanţă va lucra până la sfârşitul lunii mai”.

Sursele Paginademedia.ro spun că Oanţă va fi reporter la Observatorul Antenei 1, unde va continua activitatea de jurnalist de teren.

Cine este Ovidiu Oanță

Ovidiu Oanţă lucrează la Pro TV din 1998. Iniţial, el a fost corespondent local al Ştirilor Pro TV, de la Baia Mare (fiind originar din Maramureş), dar la începutul anilor 2000, Ovidiu Oanţă a venit la Bucureşti, în redacţia „centrală” şi a documentat subiecte din cele mai diverse, de la DNA şi justiţie, la politică şi social, scrie sursa citată.

Înainte de a lucra la Pro TV, a activat în presa scrisă locală, la publicaţii din Cluj, în perioada studenţiei la jurnalism (Gardianul, Radio Cluj), Timişoara (Vest Matinal, Realitatea Bănăţeană) şi Baia Mare (Clipa, Glasul Maramureşului, Graiul Maramureşului).

FOTO – Caracter ilustrativ: Profimedia

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bruxelles-ul are în sfârșit calendarul pentru aderarea Ucrainei și Moldovei la UE
Digi24
VIDEO NATO întărește „Poarta Focșani”. General al Alianței: „Suntem pregătiți oricând să luptăm. Chiar și în noaptea aceasta”
Cancan.ro
Cum a reacționat Nicoleta Luciu, după dezvăluirile făcute de Sile Cămătaru? Actrița a uimit pe toată lumea
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Europa, abandonată în brațele lui Putin? Prognoza unui fost șef al spionajului românesc după ce SUA au întors spatele UE
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Ce nu se face de Rusalii. 7 superstiții și tradiții respectate de credincioși
Digi24
„Iată cum doborâți un F-18”: imagini din taberele milițiilor iraniene. Antrenamente cu rachete antiaeriene contra avioanelor de luptă
Cancan.ro
Nicoleta Luciu, în centrul dezvăluirilor făcute de Sile Cămătaru: ,,A fost doar o..''
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Diana Matei în costum de baie la 44 de ani. Artista a dezvăluit cum reușește să se mențină în formă: „Mi-e foame de când mă știu”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Exclusiv | Cele 400 de radare fixe vor fi puse în funcțiune abia în toamna anului viitor. CNAIR: „Acum se analizează ofertele”
Descopera.ro
De ce turcii fac cafea la nisip?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
România va avea primul centru de date din lume cu Inteligență Artificială Cuantică