Prima pagină » Comunicate de presă » HOME of IQOS, cel mai nou concept pentru evenimente în aer liber, se întoarce la Jazz in the Park

HOME of IQOS, cel mai nou concept pentru evenimente în aer liber, se întoarce la Jazz in the Park

Carla Adamescu
HOME of IQOS, cel mai nou concept pentru evenimente în aer liber, se întoarce la Jazz in the Park
HOME of IQOS, cel mai nou concept pentru evenimente în aer liber, se întoarce la Jazz in the Park (Cluj, 1-3 septembrie)

Toamna festivalurilor începe la Cluj. În primul weekend din septembrie 2023, Parcul Etnografic „Romulus Vuia” se redeschide pentru cea de-a XI-a ediție Jazz in the Park. Între 1 și 3 septembrie, festivalul ne va purta pe ulițe și prin gospodării și ne va lăsa să descoperim, împreună, un spațiu plin de povești, decor inedit pentru scenele pe care se cântă jazz, blues, folk și muzică clasică.

Jazz in the Park este despre prieteni și amintirile pe care le creezi, este despre momente împreună. Sunt valori pe care le susține și IQOS, care se alătură Jazz in the Park atât pentru muzica de calitate, cât și pentru atmosfera inegalabilă de la cel mai important festival de gen din România, amplasat într-un spațiu încărcat de istorie și natură.

Comunitatea IQOS se va putea bucura din nou de experiența HOME of IQOS, concept destinat evenimentelor organizate în aer liber. Prezent și în iunie, la International Jazz in the Park Competition, spațiul plin de surprize și experiențe inedite își va primi din nou vizitatorii. Împreună, aceștia vor putea lua parte la momente special pregătite pentru ei, tot atâtea ocazii de a lega noi prietenii și de a-și crea amintiri pe viață. Tot aici, DJ-ii invitați să performeze pentru comunitatea IQOS vor întreține atmosfera în pauzele dintre concerte.

Cea de-a 11-a ediție a Jazz in the Park aduce în fața publicului un line-up variat. Între numele anunțate de organizatori se numără artiști consacrați ca Mulatu Astatke, Billy Cobham Band, Fun Lovin Criminals, Alexandru Andrieș sau Ada Milea, dar și artiști de viitor precum Theo Croker, Camilla George sau trupele Klawo, JazzQuarters Trio și DS Project Orchestra, câștigătorii Concursului Internațional Jazz in the Park organizat în luna iunie.

Concertele sunt, cu siguranță, de trecut în calendar, însă și celelalte activități pregătite sunt menite să ajute publicul să deguste jazzul în tihnă.

• Vineri, 1 septembrie: Billy Cobham Band, Fun Lovin’ Criminals, Theo Croker, Nightmares on Wax, Alexandru Andrieș, Jan Gunnar Hoff Trio, Tatran, Daykoda, Andi Moisescu, JazzQuarters Trio, Andra Botez;
• Sâmbătă, 2 septembrie: Mulatu Astatke, Ronnie Foster, Mansur Brown, The Heliocentrics, Mörk, Jazzybit, Andrei Irimia, Guts, Klawo, Moss Farai;
• Duminică, 3 septembrie: The Cinematic Orchestra, Camilla George, Ada Milea, 7th Sense, DSP Orchestra, Nickodemus, KLT & Jessy Elsa Palma, Misha Blanos.

Sub umbrela Jazz in the Park au fost organizate până acum peste 400 de concerte de jazz cu artiști internaționali și este astăzi unul dintre cele mai importante festivaluri europene de gen. Pentru cei care nu pot ajunge la Cluj, IQOS promite să relateze, ca de obicei, tot ce se întâmplă la eveniment pe contul de Instagram @IQOS_ro.

Material susținut de IQOS.

IQOS nu este lipsit de riscuri. Eliberează nicotină, care provoacă dependență. IQOS este destinat adulților care altfel ar continua să fumeze sau să folosească produse cu nicotină.

Jazz in the Park este un eveniment al organizației Fapte, fondată la Cluj-Napoca în 2012. Organizația Fapte organizează evenimente culturale cu impact în comunitate și are ca obiectiv promovarea artei, în special a muzicii, către publicul larg, resemnificarea spațiilor publice sau a spațiilor cu însemnătate dintr-un oraș, și, nu în ultimul rând, promovarea valorilor pozitive.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Greșelile care îți GOLESC portofelul la supermarket. Cum să cheltuiești MAI PUȚIN la cumpărături
Digi24
Cât de mulțumit a fost ministrul Radu Miruță de răspunsul Ucrainei privind drona explodată la Constanța. „Este absolut legitim”
Cancan.ro
A murit Eugen Olariu! Avea doar 49 de ani
Prosport.ro
Imagini unice: Gigi Becali, în șlapi, discută cu preoții cărora le-a dat un Bentley de peste 300.000 de euro. EXCLUSIV
Adevarul
Durerea părinților adolescentei care a cerut să fie eutanasiată la 16 ani: „Se simțea într-o gaură neagră”
Mediafax
GAFĂ diplomatică: premierul unei SUPERPUTERI a primit un premiu inventat
Click
Locul din România pe care Dan Negru îl recomandă tuturor. Are o istorie aparte: „Mi-ar fi plăcut să fie plin de turiști”
Digi24
Rusia pregătește un atac asupra Poloniei, avertizează SUA. Soldații Moscovei ar putea traversa granița și pătrunde pe teritoriul NATO
Cancan.ro
Alertă meteo de ultimă oră! Furtuni, grindină și vijelii în mai multe județe din România
Ce se întâmplă doctore
Vedeta pe care nu o mai recunosc oamenii pe stradă: „Pare extrem de bolnavă”! Cântăreața a trecut printr-o transformare uluitoare din cauza operațiilor estetice
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Britanicii recomandă această Dacia Duster la mâna a doua: Are tracțiune 4×4 și costă mai puțin de 6.000 de euro
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: - Bulă, de ce nu-mi mai muști urechea când te trezești...
Descopera.ro
Cele mai bune două orașe din lume sunt din aceeași țară