Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Adrian Severin, despre influențele externe din cazul COLDEA: “Statul paralel nu se schimbă”

Adrian Severin, despre influențele externe din cazul COLDEA: “Statul paralel nu se schimbă”

Silvia Tudor

Adrian Severin, fost ministru al Afacerilor Externe al României, a fost invitatul lui Marius Tucă, într-o ediție transmisă live de Gandul, unde a discutat despre influențele externe asupra cazului Florian Coldea – Dumitru Dumbravă. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă

Severin a comentat cazul Coldea spunând că acesta este rezultatul unor instrucțiuni, încurajări sau autorizații venite de la cei care au creat și controlat „statul paralel”.

„Ceea ce vedem nu este doar rezultatul inițiative românești locale. Este și rezultatul unei instrucțiuni sau măcar a unei încurajări sau unei autorizații venite de la cei care au creat și au controlat acest stat paralel și care a fost cumva brațul lor înarmat în România”, a spus fostul ministru.

Severin a concluzionat spunând că ceea ce s-a întâmplat cu Coldea și Dumbravă este rezultatul unui impuls venit din exterior și că aceștia au considerat că sunt imuni și protejați de acest factor.

„Scopul a fost ca România să presteze fără să reziste cei care au acceptat și care formează acesta agent Coldea. Ei au avut avantajele lor personale. Au considerat că sunt imuni, că sunt protejați de factorul respectiv și că nu pot păți absolut nimic. Ce am văzut cu Coldea și tot acest spectacol este rezultatul și unui impuls venit din afară”,  spune Severin.

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă și Gândul, și pe canalul de YouTube Gândul. ”Tineți aproape!”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Radu Banciu, declarații șocante despre jucătorii Franței: „Sunt mai francez decât mulți negri din națională. Nu știu să scrie și nu știu istoria țării”
Digi24
VIDEO Filmul tragediei din Munții Bucegi. Greșeala care i-a fost fatală alpinistei care a căzut 40 de metri în gol: „Evident nu ține”
Cancan.ro
Cine a pus lanțul și șosetele pe crucea victimei lui Emil Gânj. Momentul a fost surprins de camere
Prosport.ro
Englezii au văzut-o pe Simona Halep cu Dorin Mateiu și au rămas uimiți: „E de nerecunoscut!”
Adevarul
Cine l-ar putea împiedica pe Putin să folosească bomba nucleră. Garry Kasparov: „Probabilitatea este în creștere”
Mediafax
Cozile de la aeroport pot fi evitate cu un gest simplu. Puțini pasageri îl cunosc
Click
Prezentatorul de la Antena 1 și-a dat demisia. A spus adio televiziunii după 21 de ani! Anunțul care i-a surprins pe fani: „De astăzi, mi se schimbă complet viața”
Digi24
Culisele operațiunii secrete prin care Israelul a vrut să readucă la conducerea Iranului un fost mare inamic al Tel Avivului
Cancan.ro
Nemulțumit pentru că a primit 9.95 la Informatică, Bogdan din Sibiu a făcut imediat contestație. Cu ce rezultat s-a ales
Ce se întâmplă doctore
Apariție senzuală în costum de baie a unei vedete celebre! Fanii au umplut internetul de complimente. Arată mai bine ca-n tinerețe
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Al-Futtaim și BYD dotează Poliția din Dubai cu mașini inteligente de patrulare. Ce misiuni vor avea noile vehicule
Descopera.ro
Noi speranțe pentru viața extraterestră! Ce s-a descoperit lângă Pământ?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Alinuța: – O să mă mai iubești și după căsătorie?
Descopera.ro
NASA caută oameni care să „călătorească” pe Marte. Ce presupune misiunea?