Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Dan Diaconescu: „În Caracal viața e SUPORTABILĂ, nu ca în Macao”

Dan Diaconescu: „În Caracal viața e SUPORTABILĂ, nu ca în Macao”

Într-o ediție transmisă live de Gândul, Dan Diaconescu a relatat o experiență frustrantă trăită la Macao, unde a descoperit prețurile exagerate pentru taxiuri și a avut parte de o călătorie mai complicată decât anticipase. Diaconescu a povestit cum, împreună cu colegii săi, încerca să ajungă la un cazinou, dar costurile transportului și distanța mai mare decât se așteptau i-au făcut să realizeze că ceva nu era în regulă. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

Dan Diaconescu a povestit despre o experiență în care s-a confruntat cu prețuri exagerat de mari la taxiuri. Potrivit acestuia, pentru a ajunge la cazino, tarifele erau mult prea ridicate, iar acest lucru l-a nemulțumit.

„Am realizat că era 0,85 € și că nu o să ne ajungă niciun taxi, pentru că prețurile erau de 10 dolari, ceea ce era excesiv de scump”, a declarat el.

Viața în Caracal: „Viața e suportabilă, dar foarte cald”

Diaconescu a vorbit și despre viața în Caracal, orașul său natal. Deși consideră că viața aici este suportabilă, el a evidențiat temperaturile ridicate care reprezintă o provocare zilnică pentru locuitori.

„Așa cum v-am spus, în Caracal viața e suportabilă, dar căldura este insuportabilă. Se lipește tricoul de corp și de aceea e foarte greu de suportat”, a adăugat el.

Emisiunea o puteți urmări pe canalul de YouTube Gandul și pe mariustuca.ro. ”Tineți aproape!”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un român a încercat să răpească un copil într-un magazin din Italia. El a smuls copilul din brațele mamei și i-a fracturat piciorul
Digi24
„Patrioții furioși” ai Rusiei întorc armele împotriva lui Putin. Cum a ajuns „țarul cel bun” să fie văzut ca impostorul de la Kremlin
Cancan.ro
Persoanele care ar putea să nu mai plătească impozite deloc. Bolojan a făcut anunțul
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Ce ne rezervă 2026 pentru fiecare zodie, conform horoscopului chinezesc. Anul „Calului de foc” începe pe 17 februarie
Mediafax
O cunoscută companie revine în România și anunță că extinde serviciile de livrare în Europa. Care sunt celelalte țări
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
Cum putea fi salvată femeia din București care a ars în mașina cuprinsă de flăcări: 'Dacă avea...'
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Citatul zilei de la Enzo Ferrari, omul care ura vacanțele: „Nu am plecat niciodată într-o călătorie adevărată”
Descopera.ro
Cercetătorii au surprins pentru prima dată cum se târăsc micile marsupiale spre marsupiul mamei lor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Sunt răsăriturile și apusurile mai spectaculoase iarna?