Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Victor Ponta: “Nicolae Ciucă e CANDIDAT la prezidențiale. Iohannis i-a cerut sa fie președinte PNL si premier”

Victor Ponta: “Nicolae Ciucă e CANDIDAT la prezidențiale. Iohannis i-a cerut sa fie președinte PNL si premier”

Într-o ediție transmisă live de Gândul, fostul prim-ministru al României, Victor Ponta, a adus în discuție alegerile prezidențiale din toamna acestui an. Urmăriți, aici, integral emisiunea lui Marius Tucă

Ponta a subliniat rolul lui Nicolae Ciucă în contextul alegerilor prezidențiale spunând că acesta acționează sub disciplina specifică, răspunzând la ordinele primite de la președintele Klaus Iohannis.  În ceea ce-l privește pe Marcel Ciolacu, fostul premier a afirmat că nu știe dacă acesta va candida la alegerile din toamnă.

„Ciucă e candidat la prezidențiale. L-am văzut pe toate afișele. L-a anunțat Rareș Bogdan. E ca și rezolvată. El chiar a zis: sunt disciplinat, dacă mi se cere…adică dacă îi cere Iohannis candidează. Acesta i-a cerut persoanei, militarului Nicolae Ciucă să fie prim-ministru și a acceptat. I-a cerut să fie șef la PNL. Hai să fim cinstiți. Nu el s-a dus și a zis: vreau eu. I-a dat ordin.

Nu știu dacă candidează Marcel Ciolacu. Eu sper să rămână prim-ministru și să fie un prim-ministru bun. Să nu aibă soarta lui Năstase și al lui Ponta”. a spus fostul premier.

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă și Gândul, și pe canalul de YouTube Gândul. ”Tineți aproape!”​

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Astronomii descoperă că o forță misterioasă influențează piticele albe