Prima pagină » Știri externe » Blocaj rutier uriaș în nord-vestul Rusiei, în urma ninsorilor abundente. „Nu sunt stații de alimentare cu carburant, nu este apă, nu este nimic. Suntem blocați aici”

Blocaj rutier uriaș în nord-vestul Rusiei, în urma ninsorilor abundente. „Nu sunt stații de alimentare cu carburant, nu este apă, nu este nimic. Suntem blocați aici”

Blocaj rutier uriaș în nord-vestul Rusiei, în urma ninsorilor abundente.
Ninsori abundente au provocat un blocaj rutier uriaș pe o autostradă, în Rusia, mii de vehicule rămânând înzăpezite în regiunea Tver (nord-vest) potrivit presei locale, relatează BBC News Online.

Ninsori abundente au provocat un blocaj rutier uriaș pe o autostradă, în Rusia, mii de vehicule rămânând înzăpezite în regiunea Tver (nord-vest) potrivit presei locale, relatează BBC News Online.

Potrivit unor relatări de presă, blocajul afectează aproximtiv 200 de kilometri de drum, în timp ce unii oficiali au subliniat că este vorba de aproximativ 20 de kilometri.

Însă, după trei zile de haos, traficul pare că a revenit la normal.

Autostrada a început să se blocheze începând de vineri, din cauza ninsorii și gheții. „Șoferii se ajută reciproc. Problemele se află de partea autorităților”, a declarat un șofer pentru postul Rossiya 24. „Nu sunt stații de alimentare cu carburant, nu este apă, nu este nimic. Suntem blocați aici”, a adăugat el.

Alt șofer a declarat pentru presa locală că duminică a reușit să avanseze aproximativ un kilometru.

Autoritățile ruse au anunțat duminică faptul că au reușit să deblocheze traficul pe autostrada M-10.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O parte din cabluri au cedat. Momentele tensionate din timpul scufundării barjelor care au salvat Reactorul 2 de la Cernavodă
Digi24
EXCLUSIV Gheorghiu, atac dur la Grindeanu: Nu e capabil să fie solidar cu nevoile țării. E nedrept ca PSD să primească guvernarea
Cancan.ro
Marco Verratti, dezbrăcat de o dansatoare într-un club exclusivist din Mykonos. Campionul italian a cedat complet în fața ispitei!
Prosport.ro
FOTO. Irina Deleanu, imagini incendiare: „Îmi place să fiu cât mai naturală”
Adevarul
SURSE Noile condiții puse de Bolojan pentru a vota un guvern
Mediafax
Eugen Tomac, despre criza guvernamentală: Președintele este pregătit să desemneze mâine un candidat
Click
Fost șef al Investigațiilor Criminale, dispărut de două zile! Poliția îl caută în Deva: „L-ați văzut?”
Digi24
„Dacă Rusia ia țările baltice, vom fi acolo”: Ferma de la capătul lumii unde magnați ai tehnologiei vor să supraviețuiască apocalipsei
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather anunță o toamnă cum nu prea a mai fost, în România. Ce se întâmplă în septembrie, octombrie și noiembrie 2026, în București. Pe ce dată ninge
Ce se întâmplă doctore
Alina Pușcău, mărturisire sfâșietoare înainte de operație. A fost diagnosticată cu cancer la sân în metastază: „Este singurul tratament care o să mă ajute să îmi salvez viața”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ce se întâmplă dacă trebuie să fugi cu Tesla în timp ce încarcă? Un atac armat reaprinde discuția
Descopera.ro
Este adevărat că inteligența oamenilor scade?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Badea Gheorghe: – Nu pot face dragoste!
Descopera.ro
Prima grădină botanică din România