Prima pagină » Sport » Calificări pentru Liga Campionilor, jucate fără public, din cauza coronavirusului

Calificări pentru Liga Campionilor, jucate fără public, din cauza coronavirusului

Calificări pentru Liga Campionilor, jucate fără public, din cauza coronavirusului
Preliminarele din China au avut loc, în ciuda focarului mortal de virus. Nu au fost admiși spectatori în Stadionul Yuanshen din Shanghai, potrivit Taiwannews.

„Având în vedere cazurile noi de coronavirus  apărute în multe locuri ale țării noastre și pentru a reduce infecția încrucișată de la adunarea mulțimilor, Asociația Chineză de Fotbal, după consultarea cu Confederația Asiatică de Fotbal, a decis ca meciul  să fie organizat fără spectatori „, a declarat Asociația Chineză de Fotbal.

Guvernarea fotbalului chinez a mai declarat: „În conformitate cu cerințele pentru prevenirea răspândirii noului coronavirus și pentru a evita adunarea mulțimilor, Asociația Chineză de Fotbal a decis să amâne Supercupa CFA 2020 după o analiză prudentă și evaluare.”

Echipa Shanghai SIPG F.C. a câștigat meciul cu un scor 3-0 împotriva echipei de football thailandeze Buriram United.

Shanghai se califică pentru faza grupelor din Liga Campionilor din Asia.

Sursa FOTO: Captura foto TWEETER / SNTV

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Economia Rusiei se apropie de „zona morții”. Ce arată noile date economice?
Digi24
Soldații SUA sunt copleșiți de atât de multe date de pe câmpul de luptă, încât e nevoie de inteligența artificială pentru sortare
Cancan.ro
Tovarășul lui Alex Bodi l-a înfruntat pe 'Măcelarul lui Bebino'. Avem imaginile întâlnirii de gradul 0
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Noua ordine din AUR. Ce ascunde, de fapt, promovarea tandemului Dungaciu-Peiu: „Creează impresia de specializare”
Mediafax
Uitați de păpuși și mașinuțe. Copiii ar trebui să se joace cu teluri și zdrobitoare de cartofi pentru a se dezvolta mai bine
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Au apărut noi detalii despre cazul românului care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Bărbatul ar fi acționat la...
Ce se întâmplă doctore
Cum arată și ce face astăzi Ana Paula Arósio? Actrița din „Terra Nostra” e total schimbată. Nimeni nu o mai recunoaște
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Alertă meteo de ultimă oră! Cod portocaliu de ninsori şi viscol în 12 judeţe, inclusiv București
Descopera.ro
Ce vrea să construiască NASA pe Soare?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Cabane A-frame 2 persoane cu ciubăr: relaxare totală la munte (P)