Prima pagină » Magazin » Ce decizie a luat Julio Iglesias Jr., la un an după ce a fost păcălit să spună „Jos Băsescu!” într-o emisiune tv

Ce decizie a luat Julio Iglesias Jr., la un an după ce a fost păcălit să spună „Jos Băsescu!” într-o emisiune tv

Ce decizie a luat Julio Iglesias Jr., la un an după ce a fost păcălit să spună „Jos Băsescu!
Cântărețul și compozitorul spaniol Julio Iglesias revine în România cu un concert pe care îl va susține, pe 18 mai, de la ora 19:30, la Sala Palatului din București, în deschiderea speactacolului urmând să cânte fiul acestuia Julio Iglesias Jr.

Artistul latin se află într-un turneu mondial de promovare a noului său album „Mexico”, iar România se află pe lista țărilor privilegiate de prezența cântărețului, informează organizatorul concertului.

Albumul „Mexico” a fost lansat în toamna anului 2015 și cuprinde treisprezece piese. În cadrul concertului pe care Julio Iglesias îl va susține în București, fanii acestuia vor putea fredona împreună cu acesta și melodii care l-au consacrat și care l-au făcut apreciat în România.

În deschiderea speactacolului, pe scenă va urca unul dintre fiii acestuia, respectiv cântărețul Julio Iglesias Jr.

Julio Iglesias ar fi trebuit să susțină un concert, la București, pe 2 iulie 2015, care a fost însă reprogramat din cauză că artistul a fost supus unei intervenții chirurgicale la spate și a avut nevoie de o perioadă de recuperare.

Biletele achiziționate pentru spectacolul din 2 iulie 2015 de la București rămân valabile pentru concertul cântărețului din 18 mai. Acestea vor fi schimbate în ziua concertului, după prezentare la intrare, la poarta numărul 9 a Sălii Palatului.

Totodată, pentru acest concert, au fost puse în vânzare bilete la următoarele prețuri: categoria VIP – 550 de lei, categoria I – 490 de lei, categoria a II-a – 400 de lei, categoria a III-a – 360 de lei și categoria a IV-a – 280 de lei.

Acestea sunt disponibile în rețeaua www.eventim.ro (magazinele Orange, Vodafone, Domo, Librăriile Cărturești și Humanitas, hypermarketurile Carrefour și benzinăriile OMV), precum și la casa de bilete a Sălii Palatului.

Pe de altă parte, în această primăvară, și cântărețul spaniol Enrique Iglesias, un alt fiu al lui Julio Iglesias, va veni la București. Enrique Iglesias va concerta pe 12 mai, de la ora 20.00, în pavilionul central al Romexpo, evenimentul făcând parte din turneul „Sex and Love”.

Julio Iglesias a vândut peste 300 de milioane de exemplare ale celor 80 de albume lansate în întreaga lume, incluzând versiunile originale în mai multe limbi, compilații și materiale discografice live, devenind astfel cel mai bine vândut artist latino al tuturor timpurilor. Recunoscut de Guinness Book of Records, în 1983, premiat cu singurul disc de diamant oferit vreodată de această instituție, Julio Iglesias este artistul care a cântat și înregistrat melodii în cele mai multe limbi din istoria muzicii. În cei peste 45 ani de carieră, Julio Iglesias a primit 2.600 de discuri de aur și platină. A susținut peste 5.000 de concerte în 600 de orașe din întreaga lume, pentru peste 60 de milioane de spectatori.

Julio Iglesias a cântat în duete alături de artiști precum Frank Sinatra, Stevie Wonder, Willie Nelson, Diana Ross, Dolly Parton, Art Gurfunkel, Paul Anka, Charles Aznavour, Sting, The Beach Boys, Alejandro Fernandez, Placido Domingo, Lola Fores.

Julio Iglesias a susținut mai multe concerte sold-out atât în București, cât și în țară.

INCIDENTUL „JOS BĂSESCU!”

În luna mai a anului trecut, tânărul Iglesias a fost învățat de Mihai Gâdea să spună în românește „JOS BĂSESCU!”, într-o emisiune televizată. Ulterior, prezentatorul de la Antena 3 a fost sancționat de CNA, opinia publică și tatăl cântărețului.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Interceptări DNA: Procurorii l-au supravegheat pe șeful ARR, Cristian Anton, în timp ce își număra banii
Digi24
Franța își schimbă radical strategia militară în cazul unui atac al Rusiei asupra NATO. General: „Trecem la o lume nouă”
Cancan.ro
ANUNȚUL făcut de Rareș Cojoc, după ce milionarul dansator și partenera lui au câștigat încă o medalie de aur
Prosport.ro
FOTO. Gică Hagi o ține de mână și o traversează strada pe Kira, fiica lui care împlinește 30 de ani
Adevarul
„Al treilea front”. China reînvie capacitățile militare ale lui Mao
Mediafax
Prețul petrolului scade din nou sub 100 de dolari după promisiunile lui Trump de a „se retrage” din Iran
Click
Urmează două săptămâni de succes pentru trei zodii. Acești nativi au parte de reușita vieții lor
Digi24
Greg Bovino, șeful grănicerilor SUA, a ieșit la pensie cu tot cu parolele de la conturile de social media ale instituției
Cancan.ro
» Primele și singurele imagini cu mama copiilor lui Bogdan de la Ploiești. Cum arată femeia care l-a făcut tătic pe artist
Ce se întâmplă doctore
Gabriela Cristea a dezvăluit cum a slăbit 30 de kg. Cu ce tehnici a reușit să scape prezentatoarea TV de kilogramele în plus
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Românii caută tot mai multe mașini electrice! Creștere enormă a înmatriculărilor
Descopera.ro
Lansarea Artemis 2 are loc astăzi! Tot ce trebuie să știi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Părinte, spune am voie cu femei în post?
Descopera.ro
Iată de ce singurătatea percepută contează mai mult decât numărul real de prieteni!