Prima pagină » Magazin » Concurenții de la MASTERCHEF gătesc pentru 200 de persoane

Concurenții de la MASTERCHEF gătesc pentru 200 de persoane

Concurenții de la MASTERCHEF gătesc pentru 200 de persoane
Dacă le-a fost greu cu trei jurați, concurenții MASTERCHEF vor avea și mai mari emoții săptămâna aceasta pentru că trebuie să impresioneze nu mai puțin de 200 de persoane

Dacă le-a fost greu cu trei jurați, concurenții MASTERCHEF vor avea și mai mari emoții săptămâna aceasta pentru că trebuie să impresioneze nu mai puțin de 200 de persoane.

Prima probă în care concurenții rămași în joc trebuie să muncească în echipa are loc la cantina socială, acolo unde au de pregătit două meniuri complete pentru cele 200 de persoane care vin să ia masă.

Cât este de complicat să faci echipă atunci când ești de fapt în competiție cu toată lumea, concurenții MASTERCHEF vor simți pe pielea lor la cantina socială, proba care le va testa nu doar calitățile de bucătari, ci și pe cele de coechipieri.

În ediția de săptămâna trecută a show-ului MASTERCHEF au fost stabilite cele două echipe: echipa roșie, condusă de Gina și echipa albastră, condusă de Victor. Entuziasmul de a găti pentru persoane fără posibilități materiale, care nu au ce pune pe masa s-a transformat odată cu intrarea în bucătăria cantinei într-un haos.

Cum să te impui ca lider, cum să delegi, cum să împarți echipa astfel încât abilitățile fiecărui concurent să fie exploatate la maximum și, mai ales, cum să faci ca mâncarea să fie nu doar gustoasă, ci și gata la timp, toate acestea le vor da mari bătăi de cap concurenților MASTERCHEF. Presați de timp, împinși de la spate de cei trei jurați, concurenții își vor testa limitele, vor ieși scântei de-a dreptul și nervii întinși la maximum vor da naștere multor comentarii acide.

Miza câștigării probei în deplasare este mare: echipa care pierde va intra la „Testul sub presiune”, care vine întotdeauna cu eliminări. Astfel, cea de-a doua probă a serii, care pe mulți îi va pune în dificultate, se va lăsa cu lacrimi de deznădejde, descurajări, dar și eliminări. Despre ce este vorba și cine pleacă acasă, telespectatorii ProTv vor descoperi într-o nouă ediție MASTERCHEF, marți de la 20.30.    

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Nava morții a ajuns în Canada / Un pasager de pe MV Hondius, testat pozitiv pentru hantavirus
Digi24
De ce nu poate elita de la Kremlin să-l înlăture de la putere pe Putin și ce poate face Occidentul ca să grăbească prăbușirea regimului
Cancan.ro
Mihai Trăistariu, reacție tranșantă după locul 3 al României la Eurovision: ,,Nu poți face..''
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
Piatra Teiului, marele viaduct de pe lacul Bicaz. Cum s-a schimbat locul de la porțile Moldovei, Bucovinei și Transilvaniei
Mediafax
Eurovision: Val de reacții negative în Moldova după ce juriul a oferit doar 3 puncte României
Click
Două zodii intră într-o perioadă de aur începând cu 21 mai. Se vor afla sub o stea norocoasă, apar oportunități importante și se anunță reușite în plan financiar și sentimental
Digi24
Controversă la Eurovision: Publicul din R. Moldova a acordat 12 puncte României, juriul doar 3. Reacția prezentatoarei Margarita Druță
Cancan.ro
Am aflat cine este iubitul secret al Alexandrei Căpitănescu. Este muzician și el!
Ce se întâmplă doctore
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum. Fanii sunt îngrijorați: „E bolnavă?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Un ARO 243 de armată, scos la vânzare pe OLX. Cât cere proprietarul pentru modelul românesc produs în 1989
Descopera.ro
Vera West, femeia care a creat unul dintre cele mai recunoscute costume din istoria filmului horror
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
Oamenii de știință au creat alge care ar putea elimina microplasticul din apa potabilă