Prima pagină » Magazin » Confruntarea cuscrelor: Tanti Florica vs. Dana Dembinski, miercuri, la Pro TV

Confruntarea cuscrelor: Tanti Florica vs. Dana Dembinski, miercuri, la Pro TV

Confruntarea cuscrelor: Tanti Florica vs. Dana Dembinski, miercuri, la Pro TV
Cuscra Floricăi, interpretată de Dana Dembinski, va intra în scenă în cel de-al doilea episod al sitcomului "Tanti Florica", difuzat de Pro TV miercuri, de la ora 21.30

Cuscra Floricăi, interpretată de Dana Dembinski, va intra în scenă în cel de-al doilea episod al sitcomului „Tanti Florica”, difuzat de Pro TV miercuri, de la ora 21.30, informează postul de televiziune.

Maria (Cristina Mihăilescu) acceptă cererea în căsătorie a lui Țuțu (Octavian Strunilă), iar în cel de-al doilea episod al sitcomului, difuzat de Pro TV miercuri seara, telespectatorii Pro TV o vor cunoaște pe Antonia, cuscra Floricăi (Florin Călinescu), interpretată de Dana Dembinski.

Florica nu este foarte încântată de cuscră, dar problemele ei nu se opresc aici: Vasile, fiul ei cel mai mare (Radu Zetu), este dat afară din casă de Beti (Ioana Ancea) și vine să caute alinare în brațele mamei Florica. Trecută prin viață și obișnuită cu tot felul de personaje, Tanti Florica nu se dezice nici de această dată și reușește să o învârtă pe degete pe înțepata Antonia.

Dana Dembinski, cea care interpretează rolul Antoniei, o descrie pe aceasta ca fiind „un personaj care se consideră superior tuturor celorlalți. Dorința ei maximă este să epateze, cu toate că bunul ei gust lasă mult de dorit”. Așadar, nu e foarte greu pentru Tanti Florica să găsească ac de cojocul ei. „Cuscra o pune în niște situații destul de dificile, care devin ridicole, ceea ce face ca personajul să fie amuzant”, a mai spus Dana Dembinski.

Tipic pentru mai toate cuscrele, și între Florica și Antonia există o înfruntare permanentă, deoarece care mai de care încearcă să atragă copiii. „Ce au în comun ele două este faptul că-și iubesc nespus copiii și își doresc pentru ei tot ce e mai bun”, a completat actrița.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
BREAKING! Trei directori din industria de apărare de stat, REȚINUȚI DE DNA!
Digi24
Intervenție contra cronometru în București: Unui șofer i s-a făcut rău la volan, și-a sunat soția și i-a spus un singur cuvânt
Cancan.ro
Bona Irinei Columbeanu spune pentru prima dată ce a trăit în vila de la Izvorani: 'Pentru mine, la doar 18 ani, a fost o schimbare uriașă'
Prosport.ro
„Gabi, te rog, nu cu un tenismen”. Ruse a recunoscut că se iubește cu numărul 48 din ATP
Adevarul
Planul secret pentru „Santinela NATO” la Marea Neagră. Obstacolul neașteptat în calea României
Mediafax
ULTIMA ORĂ! Traseul bizar al dronei doborâte de F-16. Pe unde a trecut aceasta
Click
Dana Roba îl pune la punct pe Daniel Balaciu, după ce a spus că a luat-o „din milă”: „Eu aduceam banii în casă!”
Digi24
Traseul dronei doborâte de un avion F-16. Detalii din timpul operațiunii de urmărire a aparatului fără pilot
Cancan.ro
Daniel Balaciu, primul interviu din închisoare! Ce s-a întâmpla în ziua în care Dana Roba a văzut moartea cu ochii
Ce se întâmplă doctore
Din ce își câștigă banii acum Daniela Crudu, după retragerea din televiziune A spus fără ezitare cu ce se ocupă: Tot ce se întâmplă acolo e wow
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
În ciuda declinului grupului Volkswagen, două mărci din grup sunt PE PLUS. Care sunt acestea?
Descopera.ro
Care este cel mai vechi oraș din lume?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea la prima întâlnire: – Știi, eu sunt cam timid!
Descopera.ro
Cât poate să trăiască un om? Un studiu ar fi elucidat misterul!