Prima pagină » Magazin » Data la care se vor căsători sute de cupluri. Care este semnificația

Data la care se vor căsători sute de cupluri. Care este semnificația

Data la care se vor căsători sute de cupluri. Care este semnificația
11.12.13 este data pe care nu o vor uita sute de cupluri din întreaga lume, scrie Daily Mail.

11.12.13 este data pe care nu o vor uita sute de cupluri din întreaga lume, scrie Daily Mail.  Chiar dacă va fi o zi de  marți,  tot mai multe cupluri vor să se căsătorească pe pe 11 decembrie 2013, adică în luna decembrie, pentru că astfel vor avea o dată de neuitat. Până acum peste 3. 000 de cupluri vor să-și unească destinele pe 11 noiembrie 2013, scrie ziarul britanic.

„Datele iconice au devenit un trend, iar cel mai mare număr de nunți înregistrat în SUA în aceeași zi a fost pe 07/07/07, când 65.000 de persoane și-au unit destinele „, spus Brian Beitler, coordonator unui studiu privind datele de căsătorie.

Potrivit lui Beitler, ultima serie consecutivă a acestui secol va avea loc anul viitor, 12/13/14. „Aceasta cade într-o sâmbătă, așa că am prezice că se va înregistra un număr record de nunți”. Cei mai mulți spun că așa sigur nu vor uita data de căsătorie.

Recomandarea video

Mediafax
Fostul prinț Andrew, fratele regelui Charles, reținut în Marea Britanie. BBC: Este suspectat de abuz în funcție publică
Digi24
Alertă în Marea Britanie. Cum acționează bandele de infractori din România și Albania care au terorizat cartierele rezidențiale
Cancan.ro
Cătălin Măruță a dat lovitura, după plecarea de la Pro TV! S-a întâmplat în doar 60 de minute
Prosport.ro
FOTO. Două handbaliste de top de la CSM București se iubesc! Ce au dezvăluit jucătoarele de Sf. Valentin
Adevarul
Miza de la Washington. Poate participarea lui Nicușor Dan la Consiliul Păcii să spele imaginea democrației române după anularea alegerilor?
Mediafax
Două mari mituri despre Brâncuși, făcute praf chiar de ziua Maestrului
Click
Nativii din aceste 3 zodii se vor confrunta cu obstacole dificile în acest weekend. Primesc un ajutor nesperat și reușesc să iasă cu bine din aceste încercări
Digi24
Imagini virale: o jurnalistă a intrat beată în direct în timpul transmisiunii de la Jocurile Olimpice. „Nu e nimic rău în asta”
Cancan.ro
Cum își scuză gestul Emil Mortu, românul care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Ce i-a putut spune judecătoarei care se ocupă de cazul lui
Ce se întâmplă doctore
Actrița din Baywatch, diagnosticată cu cancer de sân. Declarațiile sfâșietoare: Nu am cum să mă vindec...
Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
Promotor.ro
Michael Schumacher și cele 5 citate care i-au definit cariera de 7 titluri în Formula 1
Descopera.ro
Mormântul pierdut al Cleopatrei, posibil găsit?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -– Te-am văzut în vis, erai dezbrăcată!
Descopera.ro
S-ar putea ca frica de șerpi să nu fie înnăscută