Prima pagină » Magazin » Dragoste la prima poză: Doi tineri s-au înscris pe un site de dating iar ce a urmat după e de povestit nepoților – FOTO

Dragoste la prima poză: Doi tineri s-au înscris pe un site de dating iar ce a urmat după e de povestit nepoților – FOTO

Dragoste la prima poză: Doi tineri s-au înscris pe un site de dating iar ce a urmat după e de povestit nepoților - FOTO
Christopher Rimmes și Viktorija Vakulenko, amândoi în vârstă de 34 de ani, s-au întâlnit pe rețeaua de dating Christian Dating for Free, un site unde creștinii își caută dragostea.
În prezent, după doar o lună de la prima întâlnire față în față, cuplul urmează să se căsătorească.

Cuplul, amândoi slujitori ai bisericii, au început să se cunoască pe rețeaua de dating cu o lună înaintea Paștelui și s-au întâlnit pentru prima dată pe 22 aprilie.

Însă, după ce au început să discute despre căsătorie chiar de la prima întâlnire, Christopher nu a ezitat să îi pună marea întrebare.

Acesta a cerut-o în căsătorie pe Viktorija, originară din Letonia, în locul unde s-au întâlnit prima dată, Southport Pier, Marea Britanie, relatează Liverpool Echo.

Bărbatul povestește cum a cerut ajutorul membrilor localului pentru a organiza cadrul special pentru marea întrebare: „Au fost foarte amabili și ne-au făcut ziua specială. Ne-au dăruit chiar o sticlă de Prosecco”.

„De asta foloseam site-ul de dating, asta e ceea ce voiam: să întâlnim pe cineva cu care să ne căsătorim. Cred că e siropos, dar chiar m-am îndrăgostit de profilul ei.

Vorbeam pe site, dar apoi am căutat-o pe Facebook și mă uitam la fotografiile ei. Și mă întrebam: Cine este în aceste fotografii? Cine e fata asta? Trebuie să o întâlnesc. Într-o zi, m-am hotărât pur și simplu să o sun iar ea a fost fost așa șocată și mi-a spus că am accent britanic iar eu i-ai zis că are accent leton”, povestește Christopher despre cum s-a îndrăgostit de viitoare lui mireasă.

Se pare că bărbatul i-a adresat marea îndrebare în rusă chiar dacă nu știa limba, însă a vrut să învețe puțin din ea.

Cei doi urmează să se căsătorească pe 15 iunie și să petreacă luna de miere în Barcelona.

Foto: Facebook / Christopher Rimmer

Recomandarea video

Mediafax
O țară în care lucrează sute de mii de români discută creșterea vârstei de pensionare
Digi24
Putin reînvie „poporul sovietic”. România este vizată de o nouă lege promulgată de către dictatorul de la Kremlin
Cancan.ro
S-a aflat acum! Ce alimente au consumat Antonella și Sara în Ajunul Crăciunului. Ar fi fost contaminate, potrivit specialiștilor. Poliția are deja 5 suspecți
Prosport.ro
FOTO. Cuplul anului. Vestea a venit chiar de Crăciun
Adevarul
Raport cutremurător: zeci de soldați moldoveni bătuți crunt în cazarme, unii au ajuns la spital cu traumatisme grave și fracturi severe
Mediafax
Meteorologii ANM fac anunțul cu privire la primele zile din 2026. Temperaturi neobișnuite la început de an
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Mimica lui Zelenski când Trump a spus că Putin vrea să ajute Ucraina să reușească
Cancan.ro
Vlăduța Lupău a primit o nouă LOVITURĂ, după ce s-a aflat că numele ei apare într-un dosar penal internațional. Unde a fost de urgență luni, 29 decembrie
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un tunner german a desenat viitoarea Dacia. Randările cu C-Neo care aprind discuțiile
Descopera.ro
Este bine sau rău ca elevii să aibă teme de vacanță?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Nevastă-mea s-a tâmpit… Ștrulă: – De ce?
Descopera.ro
Jocuri financiare: Cum a vrut Rusia să împiedice apropierea Bulgariei de Austro-Ungaria