Prima pagină » Magazin » Julio Iglesias se întoarce la București, într-un concert la Sala Palatului, pe 24 octombrie

Julio Iglesias se întoarce la București, într-un concert la Sala Palatului, pe 24 octombrie

Julio Iglesias se întoarce la București, într-un concert la Sala Palatului, pe 24 octombrie
Cântărețul Julio Iglesias se întoarce la București, într-un concert pe care îl va susține la Sala Palatului, pe 24 octombrie, informează un comunicat remis MEDIAFAX.

Cântărețul Julio Iglesias se întoarce la București, într-un concert pe care îl va susține la Sala Palatului, pe 24 octombrie, informează un comunicat remis MEDIAFAX.

Organizat de International Best Project, concertul din acest an are la bază un atu esențial, extrem de important atât pentru interpret, orchestra acestuia, cât și pentru auditoriu. Față de reprezentațiile anterioare din România, susținute în spații amenajate în aer liber, Julio Iglesias a ales de această dată să concerteze într-o sală de spectacol cu acustică adecvată, fapt care le va garanta spectatorilor o experiență muzicală fascinantă.

Prin urmare, fanii din România ai artistului vor beneficia în această toamnă de un concert live grandios, din programul căruia nu vor lipsi cele mai cunoscute melodii ale lui Julio Iglesias, precum „Baila Morena”, „Guantanamera”, „La Carretara”, „El Amor” și „Aqua dulce, aqua sala”.

Concertul din 24 octombrie este al 12-lea pe care artistul spaniol îl susține pe scenele din România, cel mai recent având loc anul trecut, la București.

În cei peste 40 de ani de carieră, Julio Iglesias a vândut peste 300 de milioane de discuri în întreaga lume, înregistrate în peste 14 limbi străine. Potrivit Sony Music Entertainment, Julio Iglesias se află în topul celor mai bine vânduți 15 artiști din istorie.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
„2,5 milioane de euro în doar jumătate de zi”. Bogdan Ivan îl pune la zid pe Bolojan
Digi24
Alertă la Costinești după ce pe plajă a fost descoperit un obiect suspect
Cancan.ro
Aceste pensii cresc cu 210 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România care se vor bucura de această majorare
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
În ce condiții poate conduce o persoană cu epilepsie. Ce prevede legea în cazul accidentului din Brașov
Mediafax
„Nu uitați că președintele e matematician!” Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan întârzie să desemneze premierul
Click
Coșmar pentru pasagerii unui zbor Ryanair. Oamenii au leșinat și au vomitat după ce au stat blocați în avion
Digi24
„Nu va mai fi nici Moscova, nici Sankt Petersburg”. Ideologul lui Putin, teorie apocaliptică despre „probabilul” război nuclear
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Exclusiv | Cum arată noile camere de rovinietă inteligente, montate de CNAIR. Calculează câți KM a parcurs o mașină
Descopera.ro
Legumele din întreaga lume dispar. Iată cum ne afectează, fără să știm, alimentația
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Premieră în România: Au fost descoperite primele dovezi ale utilizării uneltelor din os de către neandertalieni