Prima pagină » Magazin » MASTERCHEF. Aida a câștigat titlul de MASTERCHEF și premiul de 50.000 de euro

MASTERCHEF. Aida a câștigat titlul de MASTERCHEF și premiul de 50.000 de euro

MASTERCHEF. Aida a câștigat titlul de MASTERCHEF și premiul de 50.000 de euro
MASTERCHEF a ajuns la final...

MASTERCHEF a ajuns la final. Ultima ediție a show-ului culinar MASTERCHEF este difuzată marți, 28 mai, de la 20.30, la Pro Tv.  

UPDATE 22.48 Aida Parașcan a câștigat concursul MASTERCHEF.

În ultima ediție a emisiunii MASTERCHEF telespectatorii vor putea afla ce probe neașteptate și solicitante vor trece concurenții MASTERCHEF, dar și care este podiumul de anul acesta și cu ce atuuri i-a convins pe cei trei jurați: Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu, câștigătorul celui de-al doilea sezon.

Ultimii șase concurenți rămași în cursa pentru marele premiu de 50.000 de euro și titlul de MASTERCHEF vor deschide seara cu o probă în deplasare la un restaurant din Capitală.

MASTERCHEF. Stres la restaurant

Ana, Alex, Nicușor, Mihai, Maria Pop și Aida au primit săptămâna trecută, la MASTERCHEF, sarcina de a-și alege fiecare câte două ajutoare în bucătărie, dintre concurenții acestui sezon eliminați până acum, pentru a putea astfel duce la bun sfârșit proba din restaurant.

Fiecare finalist de la MASTERCHEF va simți pe pielea lui cum este să ții pe mână meniul într-un restaurant care funcționează toată ziua la capacitate maxima, cum e să pregătești farfurii pe banda rulantă care să ajungă la timp pe mesele clienților, dar și cum e să gătești pentru vedetele care și-au anunțat prezența în restaurant, de la Cabral și Andreea Ibaka, la Mircea Solcanu, Amalia Enache sau veverițele de la „Happy Hour”.

Emoțiile vor culmina în momentul în care jurații vor îi vor alege pe primii trei concurenți ai acestui sezon al show-ului culinar MASTERCHEF, în urma unor probe nu lipsite de surprize și emoții. Deși aprecierile celor trei chefi se vor îndrepta către toți cei ajunși până în această etapă a concursului MASTERCHEF, numai unul dintre aceștia va pleca acasa cu titlul de MASTERCHEF și marele premiu în valoare de 50.000 de euro.

Cine au fost finaliștii celui de-al doilea sezon al MASTERCHEF

Ana Rotaru (23 de ani), este din Chișinău, dar locuiește în București. A învățat să gătească urmărind rețete pe internet sau la televizor. Îi plac fructele de mare și prepară midii de două ori pe săptămână. 

Mihai Toader (24 de ani) a început să gătească în timpul facultății. Condimentele preferate sunt verdețurile, chimenul, paprika, piperul alb și vinul. Pentru el, „Masterchef” este cel mai important concurs din viața sa, un vis aproape devenit realitate.

Nicușor Coroamă (19 ani) locuiește în comuna Vicovu de Jos, din județul Suceava. Nicușor și-ar dori să își facă o stână turistică la ferma de oi, unde să-și întâmpine oaspeții cu bucate românești.

Maria Pop (23 de ani) este independentă financiar de la 15 ani, când a plecat de acasă pentru un trai mai bun. I-ar plăcea să fie bucătăreasă și să aibă propriul restaurant. 

Alexandru Hora (39 de ani) este din Oradea. A avut o copilărie grea, iar în urma unui accident a făcut o comoție cerebrală și o semipareză facială. În 2004 s-a născut fetița sa, acela fiind un moment-cheie din viața lui. 

Aida Parascan (31 de ani) a început să gătească la 15 ani, de nevoie, pentru că părinții lucrau și ea rămânea singură, cu frații mai mici. Îi place să mănânce sănătos și gătește numai cu ingrediente naturale.

Câștigătorul ediției MASTERCHEF din 2012 este Petru Buiuca. 

Recomandarea video

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Astronomii descoperă că o forță misterioasă influențează piticele albe