Prima pagină » Magazin » Regina Marii Britanii și-a anulat un eveniment public din cauza problemelor de sănătate. Cu ce boală luptă suverana Regatului Unit

Regina Marii Britanii și-a anulat un eveniment public din cauza problemelor de sănătate. Cu ce boală luptă suverana Regatului Unit

Regina Marii Britanii și-a anulat un eveniment public din cauza problemelor de sănătate. Cu ce boală luptă suverana Regatului Unit
Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii a trebuit să își anuleze un eveniment public din cauza problemelor de sănătate

Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii a trebuit să își anuleze un eveniment public din cauza problemelor de sănătate. Jurnaliștii de la RT.com scriu că suverana Regatului Unit a suferit o criză de sciatică, (nr. inflamație a nervului sciatic).

Din cauza stării precare de sănătate, reginei i s-a recomandat să renunțe la ceremonia de înmânare a aproximativ 90 de medalii și premii la Castelul Windsor, care a avut loc vineri în Marea Britanie.

În locul său, supușii suveranei vor fi decorați de fiul acesteia, prințul Charles de Wales.

Regina Marii Britanii, care și-a sărbătorit recent jubileul de diamant, ce a marcat împlinirea a 60 de ani de la încoronarea sa, s-a bucurat până acum de o sănătate excelentă. În pofida vârstei sale avansate, monarhul britanic participă la peste 300 de evenimente publice pe an.

Potrivit unor surse de la Palatul Buckingham, regina Elisabeta și-a amânat foarte puține evenimente publice din motive de sănătate de când se află pe tronul Marii Britanii, în ciuda faptului că are o vârstă înaintată, de 86 de ani.

Până de curând, principala ei pasiune a fost echitația și numai anul trecut, ca urmare a unei dureri cronice la un genunchi, Elisabeta a II-a a renunțat la plimbările sale călare.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Atenție, șoferi! Din 25 august, rămâi fără permis dacă nu plătești amenzile de circulație
Digi24
Secretele odiseei lui Putin în Siberia: Ce se ascunde în spatele vizitelor liderului rus în unele din cele mai izolate orașe din Rusia
Cancan.ro
TOP 47 | Clasamentul pensiilor, în funcție de județ. În ce oraș sunt cei mai bogați pensionari din România în 2026
Prosport.ro
FOTO. Diana Bulimar, în bikini roz de ziua ei! Apariție hot a campioanei la 31 de ani
Adevarul
Profesorul de istorie urmărit de 1,4 milioane de oameni explică de ce războiul SUA-Iran continuă: „Iranul nu trebuie să câștige”
Mediafax
Lovitură pentru planurile UE privind energia: cel mai mare furnizor de gaze al Europei încalcă o interdicție
Click
Cine este Ema Viziru și cu ce se ocupă. Soția lui Lucian Viziru, concurentă la „MasterChef”
Digi24
„Un alt tip de carantină”. Cum s-a schimbat viaţa de zi cu zi a oamenilor din cel mai fierbinte oraş al Europei
Cancan.ro
Seceta continuă! Meteorologii Accuweather au modificat prognoza: Pe ce dată vin ploile în București, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Imagini fascinante cu Elena Udrea în costum de baie. Fostul politician și-a etalat silueta pe litoralul românesc
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla, prinsă în capcana propriului design. Milioane de mașini sunt rechemate
Descopera.ro
Astronomii au descoperit un „mega-Pământ” de 23 de ori mai greu decât planeta noastră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulișor: – Tată, azi la școală băieții au scris înjurături pe tablă
Descopera.ro
Test de cultură generală. Care este cea mai bogată familie din lume?