Prima pagină » Magazin » Slash va susține un concert la Arenele Romane

Slash va susține un concert la Arenele Romane

Slash va susține un concert la Arenele Romane
Chitaristul american Slash va susține un concert la Arenele Romane din București, pe 28 iunie, și va fi însoțit de Myles Kennedy & The Conspirators, informează organizatorii evenimentului, Phoenix Entertainment.

Chitaristul cu joben a devenit cunoscut pentru riff-urile și solo-urile sale care au ridicat în picioare milioane de fani din întreaga lume. Membru de bază al formației Guns N’Roses, Slash, alături de colegii săi de trupă, „a dat lovitura” în 1987, odată cu lansarea primului lor disc, „Appetite for Destruction”, care rămâne și după 28 de ani cel mai bine vândut album de debut al tuturor timpurilor, informează un comunicat remis MEDIAFAX.

După plecarea din trupă, Slash a continuat să activeze în diferite formule – Slash’s Snakepit și Velvet Revolver -, iar, din 2008, a început să se concentreze asupra unei cariere solo. În 2010, a lansat primul său album, intitulat chiar „Slash”, care s-a bucurat de acompaniamentul unor muzicieni precum Myles Kennedy, Lemmy Kilmister, Ozzy Osbourne, Iggy Pop, Ian Astbury, Chris Cornell, Adam Levine, Fergie și nu numai.

Colaborarea cu Myles Kennedy, solistul formației Alter Bridge, s-a prelungit și dincolo de acest album, continuând să lucreze împreună și pentru următoarele materiale: „Apocalyptic Love” (2012) și „World On Fire” (2014).

Slash este considerat unul dintre cei mai importanți chitariști din istoria muzicii rock, fiind apreciat pentru talent, inovație și charismă. Publicații de prestigiu precum Time și Rolling Stone l-au inclus întotdeauna în topul celor mai buni chitariști, iar, în 2012, artistul împreună cu o parte din vechii săi colegi din Guns N’Roses au fost introduși pe Rock’n’Roll Hall of Fame.

La București, Slash va oferi un show complet care va include cele mai bune piese din întreaga sa carieră muzicală, informează organizatorii. Astfel, publicul va putea asculta de la „Sweet Child O’Mine”, „Paradise City”, „Patience” și „Civil War” la „You’re a Lie”, „Anastasia” și multe altele.

Slash a mai concertat în România în 2013.

Biletele „în picioare” sunt limitate la 2.600 de bucăți, pot fi achiziționate la prețul de 180 de lei, iar numărul acestora nu va fi suplimentat. Locurile din tribună sunt disponibile la prețurile de 120 de lei, 200 de lei și 300 de lei, în funcție de sector. Până la data de 16 martie, toate categoriile de biletele vor beneficia de o reducere de 10%. Acestea sunt disponibile în rețeaua Eventim – magazinele Germanos, Orange, Vodafone, Domo, librăriile Humanitas și Cărturești – și online, pe www.eventim.ro.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un deținut reclamă la CCR o „anomalie” în Codul de Procedură Penală: „Legea îmi prelungește ILEGAL detenția”
Digi24
Ce scoruri ar obține Zelenski și Zalujnîi, fostul comandant al armatei, dacă ar fi alegeri prezidențiale în Ucraina
Cancan.ro
Descoperirea făcută de inspectorii ITM la Spitalul Județean Buzău, la 8 luni de la moartea medicului Ștefania Szabo
Prosport.ro
Ramona Olaru, dialog incendiar cu Dan Alexa. Propunerea care a încins totul: „Ce pot eu să-ți ofer pentru asta?”
Adevarul
Se naște un Guvern fără precedent în România? Analistul Costin Ciobanu explică capcana din spatele ofertei lansate de Sorin Grindeanu
Mediafax
CRITICI DURE lansate de Kelemen Hunor: Guvernul e varză, Parlamentul e varză, trebuie să avem o instituție în picioare
Click
Sara, fiica lui Brigitte Pastramă, s-a mutat cu iubitul ei la doar 18 ani. Cum a reacționat vedeta: „Copii mari, probleme mari”
Digi24
Cadavrele administrative ale statului: companii fără activitate, fără angajați și cu sedii fictive
Cancan.ro
Ce AVERE au de împărțit Ileana Sterp și Daniel Aloman. Ce bunuri dețin cei doi, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Ți-o mai amintești pe Cristiana Răduță? Artista care cânta piesa Amor, Amor este complet transformată. Cum arată la 48 de ani
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia a deschis comenzile pentru noul Sandero Stepway Hybrid 155. Cât costă în România
Descopera.ro
Greșeala făcută de mulți oameni cu telefoanele vechi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
Test de cultură generală. În care religie nu se bea cafea?