Prima pagină » Știri politice » Antonescu aruncă mănușa grupării Chiliman-Tăriceanu-Orban. „Nu exclud pe nimeni, îi aștept la Congres, să discutăm despre liberalism și trădare”

Antonescu aruncă mănușa grupării Chiliman-Tăriceanu-Orban. „Nu exclud pe nimeni, îi aștept la Congres, să discutăm despre liberalism și trădare”

Antonescu aruncă mănușa grupării Chiliman-Tăriceanu-Orban. „Nu exclud pe nimeni, îi aștept la Congres, să discutăm despre liberalism și trădare
Președintele PNL, Crin Antonescu, a declarat că nu dorește să-i excludă din partid pe Andrei Chiliman, Călin Popescu Tăriceanu și Ludovic Orban și i-a provocat pe aceștia să-și demonstreze forța la Congresul partidului.

Președintele PNL, Crin Antonescu, a declarat că nu dorește să-i excludă din partid pe Andrei Chiliman, Călin Popescu Tăriceanu și Ludovic Orban și i-a provocat pe aceștia să-și demonstreze forța la Congresul partidului.

„S-a născut în aceste zile o discuție despre faptul că au auzit unii că am dorit să-i excludpe Chiliman, Tăriceanu, Orban, Brătianu. Nu doresc să exclud pe nimeni, sunt de acord doar cu propunerea de excludere a primarului din Baia Mare. În ceea ce-l privește pe domnul Chiliman dacă i se va cere excluderea, eu voi cere să nu se discute treaba aceasta pentru că doresc să fac un Congres. Domnul Chiliman, Orban au posibilitatea să concureze. Îl vreau pe domnul Chiliman la Congres pentru a discuta despre Occident, despre identitate, despre trădare”, a spus la Antena3 liderul PNL.

El s-a arătat deranjat de atacurile succesive venite din partea lui Andrei Chiliman, Călin Popescu-Tăriceanu și Ludovic Orban, avertizându-i pe aceștia că, după Congres, „fie respectă regulile fie pleacă” .

Crin Antonescu a repetat de câteva ori că nu „s-a pus problema excluderii acestor oameni” și că „nu dorește să-i excludă”.

„Oameni care să vorbească aceleași texte ca Elena Udrea, Traian Băsescu nu veți mai vedea în PNL după Congres”, a fost avertismentul lui Crin Antonescu pentru contestatarii săi.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Europa respiră ușurată după plecarea lui Viktor Orbán. Bruxelles-ul scapă de blocajul Ungariei
Digi24
Explicațiile unui jurat Eurovision din R. Moldova pentru votul acordat Alexandrei Căpitănescu
Cancan.ro
Nu a luat 150.000 euro! Câți bani a primit Dumbo de fapt, de la Pro TV, pentru că a câștigat Desafio: Aventura
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Triunghiul Trump - Xi - Putin. Jocul de culise dintre SUA, China și Rusia și vestea neașteptată pentru România
Mediafax
O țară frecventată de români înăsprește regulile privind perioada de ședere pentru turiști
Click
Daniel Pavel, primele declarații după ce și-a înmormântat tatăl chiar în ziua finalei „Desafio: Aventura”: „Nu știi niciodată când cel de Sus taie firul!”
Digi24
Reacția lui Traian Băsescu la criza politică: „Niște amatori de proastă calitate”. Ce crede despre alegerea unui premier tehnocrat
Cancan.ro
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Ce se întâmplă doctore
Cât câștigă Andra pentru un concert. Suma uriașă pe care o încasează artista. Măruță a dezvăluit TOT
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
De la 1 iulie se introduce o nouă taxă de drum. Pentru anumite vehicule se va plăti un tarif de peste 60 de lei/100 km
Descopera.ro
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
Este adevărat că femeile trebuie să se antreneze diferit de bărbați?