Prima pagină » Știri politice » Predoiu, despre fugarul din Mureș: „Nu avem date care să indice că ar fi ieșit din țară” / „A fost ajutat de victimă”

Predoiu, despre fugarul din Mureș: „Nu avem date care să indice că ar fi ieșit din țară” / „A fost ajutat de victimă”

Cătălin Predoiu, ministrul Afacerilor Interne, a fost întrebat miercuri dacă până la acest moment există vreo garanție că Emil Gânj, suspectul crimei din Mureș, nu a părăsit țara. În replică, ministrul a declarat că „nu avem date care să indice că ar fi ieșit din țară”.

În legătură cu faptul că a scăpat de Poliție și în trecut, fiind dat în urmărire din februarie, când a răpit-o tot pe fosta sa iubită, Cătălin Predoiu spune că acest lucru s-a întâmplat din cauza faptului că bărbatul a fost ajutat de mai multe persoane, „din păcate, chiar și de victimă”.

Reamintim că Emil Gânj este căutat de sute de forțe de ordine de nouă zile, după ce și-a ucis fost iubită, în vârstă de 23 de ani, și a incendiat casa în care aceasta se afla, pentru a își șterge urmele.

El a mai fost condamnat în trecut pentru omor calificat și a fost eliberat condiționat în anul 2020.

RECOMANDĂRILE AUTORULUI:

Cătălin Predoiu, despre criminalul din Mureș, care este de negăsit: Sperăm să ajungem la el prin colegii noștri înainte de a comite o altă infracțiune

Nicușor Dan, discurs împotriva violenței domestice și a consumului de DROGURI: „Trebuie să transmitem societății că statul român este unul puternic”

Un copil de 13 ani, în stare gravă după ce a dat curs unei provocări online, în București. Prietena lui îl filma cu telefonul

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Pe cine avantajează prezența mică la alegerile din București
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Primele rezultate. Cum au votat bucureștenii până la acestă oră
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Directorul general de la JPMorgan avertizează că slăbiciunea Europei ar putea afecta economia americană
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Fosilele de Anaconda arată de ce sunt acești șerpi atât de mari