Prima pagină » Știri politice » Femeie din Bistrița, amendată de Poliție după ce fiul ei de zece ani a mâzgălit afișe electorale

Femeie din Bistrița, amendată de Poliție după ce fiul ei de zece ani a mâzgălit afișe electorale

O femeie din Bistrița a fost amendată cu o sută de lei de Poliția Locală după ce băiatul ei, în vârstă de zece ani, a fost surprins, zilele trecute, în timp ce mâzgălea afișele electorale de pe un panou amplasat în Piața Sfânta Ana din oraș, transmite corespondentul MEDIAFAX.

O femeie din Bistrița a fost amendată cu o sută de lei de Poliția Locală după ce băiatul ei, în vârstă de zece ani, a fost surprins, zilele trecute, în timp ce mâzgălea afișele electorale de pe un panou amplasat în Piața Sfânta Ana din oraș, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit unui comunicat de presă transmis, marți, de Poliția Locală Bistrița, o femeie din Bistrița a fost amendată cu o sută de lei întrucât nu a „întreprins măsurile ce se impun pentru împiedicarea fiului ei minor, în vârstă de zece ani, de la fapte antisociale”.

Astfel, băiatul a fost prins de polițiștii locali mâzgălind afișele electorale cu fotografiile candidaților amplasate pe un panou din Piața Sfânta Ana din municipiu.

Întrucât minorul nu putea fi sancționat, mama sa a primit o amendă de o sută de lei în temeiul Legii nr. 61/1991.

În municipiul Bistrița, sunt amplasate panouri electorale în 16 locuri, acestea având câte 12 panouri numerotate.

Recomandarea video

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rezultate oficiale alegeri București 2025. Ciprian Ciucu și Anca Alexandrescu conduc la numărul de voturi
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe