Prima pagină » Știri politice » VIDEO | FILMUL SCANDALULUI Simion, către Șoșoacă: Nu ești așa sexi / Senatoarea îl acuză pe liderul AUR că dă în femei

VIDEO | FILMUL SCANDALULUI Simion, către Șoșoacă: Nu ești așa sexi / Senatoarea îl acuză pe liderul AUR că dă în femei

Plenul reunit al Parlamentului, în care s-a dezbătut bugetul țării a început cu o întârziere cauzată de scandalul de la pupitru dintre doi foști colegi: George Simion și Diana Șoșoacă.

Fosta senatoare AUR încerca să-l determine pe George Simion să recunoască o întâlnire de la miezul nopții, pe care cei doi ai fi avut-o la Viena. Fostul său șef pe linie de partid i-a răspuns că nu este așa sexi.

Șoșoacă a continuat, întrebându-l de ce plătește articole în presă, iar Simion a replicat că este mincinoasă și că a fost plătită de PSD să facă agitație.

Spiritele s-au încins, pe fondul strigătelor și invectivelor, iar Simion a încercat să o înlăture pe senatoarea care îi lua fața la prezidiu: i-a dat cu mana peste telefon.

Șoșoacă a scăpat telefonul și l-a acuzat că este violent cu femeile. „Ce faci, mă, dai în femei?!”, i-a strigat Șoșoacă.

Noul episod cu scandalul din Parlament va atrage reguli în plus. Președintele interimar al Camerei Deputaților Alfred Simonis a spus că soluția ar fi înființarea unui serviciu propriu de securitate, completând că a fost „cea mai rușinoasă seară pentru Parlamentul României”.

Este încă o seară ruşinoasă pentru Paramentul României, poate cea mai ruşinoasă. Am făcut și eu greșeli, am pus și eu Parlamentul într-o lumină proastă, dar, parcă niciodată nu s-a întâmplat ce s-a întâmplat astăzi. (…) Din punctul meu de vedere, ar trebui, deşi nu se poate face peste noapte, să avem un serviciu de securitate al Camerei Deputaților, intern, care să intervină”, a spus Alfred Simonis.

Sursa: Mediafax foto

CITEȘTE ȘI:

VIDEO | Scandalul din Parlament cere noi reguli / Simonis: Ar trebui să avem un serviciu de securitate / Simion: Acest limbaj radical e pe măsura lor

Adrian-Ioan Veștea, ministrul Dezvoltării: „Am toată convingerea că acest cod de urbanism va fi tratat cu maximă seriozitate la nivelul Parlamentului”

Proiectul inițiat de liderii Coaliției, adoptat: Evazioniștii cu prejudicii între 100.000 și 1 milion € scapă nepedepsiți, dacă returnează rapid banii

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Miruță: Ce a dat PSD AUR-ului ca să ajute să treacă puntea asta fără să intre la guvernare?
Digi24
„Cea mai mare catastrofă ecologică”. Ucraina a distrus o rafinărie uriașă a Rusiei de pe coastă Mării Negre
Cancan.ro
A MURIT Valentina Dumitru, femeia de 45 de ani care a făcut anevrism după un lifting facial. Ministrul Sănătății cere anchetă
Prosport.ro
Eugenie Bouchard nu are deloc inhibiții. Sesiunea foto cu care i-a zăpăcit pe fani
Adevarul
„James Bond” din viața reală? Povestea bărbatului care ar fi lucrat pentru servicii secrete și l-a întâlnit pe Stalin
Mediafax
Grindeanu: Dacă vrem să schimbăm ceva, vrem să schimbăm primul ministru, în niciun caz președintele
Click
Casa din care Galileo a privit stelele, scoasă la vânzare! Cât costă reședința spectaculoasă din Florența
Digi24
După 40 de zile pe linia frontului ucrainean, soldaților „nu le mai pasă dacă supraviețuiesc”
Cancan.ro
'Am CANCER!' Anunț bulversant făcut de o concurentă, în timpul filmărilor show-ului Desafio de la Pro TV
Ce se întâmplă doctore
Exercițiile pe care Anca Țurcașiu le face acasă pentru a se mențină slabă și tonifiată la 55 de ani
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
MLI-84 Jderul, trimis la pensie de Lynx KF41. România alege blindatul de ultimă generație
Descopera.ro
Matcha versus Cafea: Care aduce mai multe beneficii pentru sănătate?
Râzi cu lacrimi
Banc cu femei. – Cât să vă bag?
Descopera.ro
Oamenii de știință au dezvăluit durata ideală de somn pentru a reduce riscul de demență