Prima pagină » Știri politice » Ponta îi dă replica lui Băsescu: Nimeni nu se pricepe mai bine ca președintele la murdăriile din proiectul Roșia Montană

Ponta îi dă replica lui Băsescu: Nimeni nu se pricepe mai bine ca președintele la murdăriile din proiectul Roșia Montană

Ponta îi dă replica lui Băsescu: Nimeni nu se pricepe mai bine ca președintele la murdăriile din proiectul Roșia Montană
Subiectul exploatării miniere de la Roșia Montană i-a dat prilejul premierului să reamintească că președintele a fost cel care a promovat proiectul, afirmând că „nimeni nu se pricepe mai bine ca domnul președinte la murdăriile de la Roșia Montană".

Subiectul exploatării miniere de la Roșia Montană i-a dat prilejul premierului să reamintească că președintele a fost cel care a promovat proiectul, afirmând că „nimeni nu se pricepe mai bine ca domnul președinte la murdăriile de la Roșia Montană”.

Replica premierului a venit după ce președintele Băsescu a afirmat la „După 20 de ani”, că protestele din Piața Universității sunt curate în timp ce manifestațiile de la Roșia Montană sunt fabricate.

„Nu am cunoștințele domniei sale, de ani de zile de când se luptă pentru proiectul de la Roșia Montană, cred că știe și ce este murdar și ce este curat. Eu nu l-am urmărit și nici nu îl urmăresc pentru că mi se pare pierdere de timp”, a spus Ponta.
Acesta l-a ironizat pe ministrul delegat Dan Șova, spunând că acesta s-a uitat pe „internet ca Blejnar” când a spus că afacerea Roșia Montană are conotații imorale și penale.

„Eu nu am avut informații privind unele fapte penale, eu sunt într-o funcție care îmi dă dreptul la acces la informații de un an de zile, președintele de nouă ani. Cred că s-a uitat pe Internet cum făcea și Blejnar pe vremuri, acum s-a uitat și Dan Șova. Habar nu am, de unde să știe el de lucruri penale”, a declarat Ponta.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarmă pentru tineri: conservantul alimentar care apare în tot mai multe cazuri fatale
Digi24
Unul din cei mai importanți bancheri din Rusia are vești proaste pentru Putin. „Vom ajunge la o criză socială”
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Minunea de la Cluj: satul care și-a dublat populația cu o strategie neașteptată. Case și terenuri pentru tineri
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
Cine sunt cele trei personalități din lume care pot călători fără pașaport. Explicațiile din spatele acestor excepții
Cancan.ro
Imaginile verii de la mare! A “pupat” gardul și a lustruit Audiul. De fapt, “distracția” a avut loc în parcarea de la LOFT
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Motorina s-a ieftinit cu aproape 70 de bani. Ce prețuri afișează astăzi benzinăriile
Descopera.ro
Un meteorit marțian rar păstrează indicii nemaivăzute despre interiorul Planetei Roșii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Manuscrisele vechi ascund un secret care nu este scris în cerneală, relevă noi cercetări