Prima pagină » Știri politice » Vicepreședinte PSD atacă dur PNL: „Ce partid de doi bani. Vă ia Gaia pe toți și voi vă pitiți”

Vicepreședinte PSD atacă dur PNL: „Ce partid de doi bani. Vă ia Gaia pe toți și voi vă pitiți”

Vicepreședinte PSD atacă dur PNL:
Pe contul de socializare al primarului municipiului Craiova, Lia Olguța Vasilescu, a fost postat un mesaj foarte dur la adresa partenerilor de la guvernare de la PNL, care sunt criticați pentru modul în care au reacționat după condamnarea la cinci ani de închisoare a ministrului Transporturilor, Relu Fenechiu. Primul vizat de atacul vicepreședintelui PSD este Crin Antonescu - președinte PNL.

Pe contul de socializare al primarului municipiului Craiova, Lia Olguța Vasilescu, a fost postat un mesaj foarte dur la adresa partenerilor de la guvernare de la PNL, care sunt criticați pentru modul în care au reacționat după condamnarea la cinci ani de închisoare a ministrului Transporturilor, Relu Fenechiu. Primul vizat de atacul vicepreședintelui PSD este Crin Antonescu – președinte PNL.

„Ce partid de doi bani! Nici președintele, nici măcar pupilul care își datorează cariera politică lui Fenechiu și a ajuns, la rândul său, ministru cu ajutorul acestuia, „nu comentează decizia Justiției”. Așa vă ia Gaia pe toți și voi vă pititi! De parca ar fi Justiția Divina! Cel mai bun ministru la Transporturi, de câțiva ani încoace, care a deblocat fondurile UE, a facut să se rușineze fetele mari din PNL!”, este mesajul postat de contul de Facebook al vicepreședintelui PSD.

Într-o postare anterioară, pe același cont se compara pedeapsa primită de Relu Fenechiu și bătrânul omorât pentru că a traversat prea încet strada.

„Dementul care a omorât un bătrân fiindcă traversa prea încet pentru gustul lui, a primit 6 ani închisoare. DNA cere condamnare de 15 ani închisoare pentru Fenechiu, pentru corupție, bănuiesc. Ca dovadă că e mai grav să fii antibăsist decât să omori oameni din senin”, se arată pe contul de Facebook al primarului Craiovei.

Ministrul Transporturilor, Relu Fenechiu, a fost condamnat astăzi la cinci ani de închisoare cu executare în „dosarul Transformatorul”. La scurt timp după această sentință, care nu este definitivă, premierul Ponta și-a asumat interimatul la Transporturi.

Recomandarea video

Mediafax
Trump spune că nu se opune livrării de petrol rusesc către Cuba, în ciuda blocadei SUA
Digi24
Momentul în care o dronă ucraineană lovește locomotiva unui tren care transporta provizii pentru armata rusă
Cancan.ro
Câte mii de euro a primit eliminata Loredana Pălănceanu, de la Antena 1, pentru cele 12 săptămâni la Survivor 2026
Prosport.ro
FOTO. Imagini hot cu noua iubită a milionarului care a avut o relație cu Mădălina Ghenea
Adevarul
Generația chiriașilor de nevoie: „Nu îmi permit nici măcar o garsonieră într-un oraș mic, oricât de mult aș munci”
Mediafax
Cum să obții o viză de aur în Europa în 2026. Prețuri și reguli în țări cheie
Click
Leguma pe care o poți cultiva în ghivece, chiar dacă nu ai o grădină
Digi24
Zilele devin mai lungi pe Pământ, iar de vină ar putea fi oamenii. Care sunt riscurile
Cancan.ro
BREAKING! 'Gata, s-a terminat'. Anunțul momentului din spital, despre Mircea Lucescu
Ce se întâmplă doctore
Loredana Groza în costum de baie, la 55 de ani! Imagini de senzație din vacanță! Și-a încântat fanii
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Un brăilean a mers până în Siberia cu… un Volkswagen Bora
Descopera.ro
Psihologii explică de ce te simți mai bine atunci când ți se anulează planurile
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-am atins de altă femeie! Preotul: - Ori atingi, ori bagi – este același lucru!
Descopera.ro
Cum să călătorești fără stres: sfaturile lui Marie Kondo pentru ordine și liniște în vacanță