Prima pagină » Sănătate » Cel mai bun ulei pentru prăjit. E IEFTIN, fără gust și cu un punct de ardere mare

Cel mai bun ulei pentru prăjit. E IEFTIN, fără gust și cu un punct de ardere mare

Cel mai bun ulei pentru prăjit. E IEFTIN, fără gust și cu un punct de ardere mare

Ne-am gândit să pregătim pentru voi un material în care să vă explicăm care este cel mai bun ulei de folosit pentru prăjit.

Trebuie să recunoaștem că oricât de mult am încerca să mâncăm sănătos și să stăm la distanță de toate tentațiile nesănătoase sunt momente în care poftim la ceva prăjit. Și, pentru că cel mai bine este ca preparatele prăjite să fie pregătite acasă pentru că în felul acesta știm exact că este totul proaspăt și avem control complet asupra calității mâncării. Astfel, ne-am gândit să pregătim pentru voi un material în care să vă explicăm care este cel mai bun ulei pentru prăjit.

Dacă vreți răspunsul scurt: uleiul ACESTA este cel mai bun ulei pentru prăjit. Este ieftin, ușor de găsit în orice magazin, are un gust neutru și un punct de ardere ridicat. Citește AICI continuarea: Care este, de fapt, cel mai bun ulei pentru prăjit. E ieftin și bun!

sursa foto: Shutterstock

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
Viktor Orban tocmai și-a pierdut farmecul populist. „Știa că nimic nu durează veșnic”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Iubitele l-au abandonat, fiica n-are bani! Cine îi plătește, de fapt, lui Irinel Columbeanu taxa la azil: „Îl scapă și de datorii!”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Tratamentele de beauty „bizare” din social media: cât este trend și cât este știință?