Prima pagină » Social » Autoturism HIBRID, făcut scrum în garajul unei case. Ce a declanșat incendiul

Autoturism HIBRID, făcut scrum în garajul unei case. Ce a declanșat incendiul

Autoturism HIBRID, făcut scrum în garajul unei case. Ce a declanșat incendiul

Un autoturism hibrid a luat foc în garajul unei case, iar flăcările s-au extins și la imobilul de locuit din apropiere.

Incidentul s-a petrecut marți noapte în comuna Dumbrăvița, din județul Timiș.

Incendiu declanșat de un scurtcircuit electric

ISU Timiș transmite că autoturismul hibrid a luat foc în interiorul unui garaj din Dumbrăvița. Flăcările s-au extins la o clădire din apropiere, iar la fața locului au fost trimise mai multe echipaje de pompieri.

Potrivit ISU, pompierii au fost solicitați să intervină în noaptea de marți spre miercuri, 14 iunie, la ora 02:25, pentru stingerea unui incendiu produs la un garaj. La locul evenimentului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului 1 cu patru autospeciale de stingere cu apa și spumă și o ambulanță SMURD.

Pompierii au constatat că incendiul „se manifesta cu ardere generalizată la un autoturism hibrid, aflat în interior, cu propagare la o încăpere alăturată, pe o suprafață totală de aproximativ 60 mp”.

Incendiul a fost lichidat la scurt timp. Din câte se pare, cauza probabilă a incendiului a fost un scurtcircuit produs la instalația electrică a autoturismului hibrid.

Nu s-au înregistrat victime, au precizat reprezentanții ISU Timiș.

Vorbim despre al doilea incident de acest gen petrecut în luna iunie în care este implicat un autoturism hibrid.

În urmă cu o săptămână, un autoturism hibrid a fost cuprins de flăcări în localitatea Leghia, din județul Cluj. O persoană a murit în tragicul eveniment.

Pompierii din Huedin au fost chemați să intervină de urgență la un incendiu care a cuprins un autoturism hibrid. Evenimentul a avut loc în comuna Leghia, din județul Cluj. O persoană a suferit arsuri grave și a fost găsită carbonizată în mașină.

La momentul sosirii pompierilor la locul incendiului, flăcările se manifestau deja generalizat, cuprinzând întregul autoturism.

După ce incendiul a fost stins, în autoturismul hibrid a fost găsită o persoană carbonizată.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Hotelul care îți dă banii înapoi în funcție de cât de mult plouă
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Trump, mesaj furibund pentru Iran: „Deschideți strâmtoarea, nenorociți nebuni, sau veți trăi în Iad. Slăvit să fie Allah”
Mediafax
BCE: România, printre țările UE cu cea mai mare creștere a investițiilor publice. Nivel record susținut de fonduri europene
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 1960 de euro. Terenul are 1922 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Am condus în România noile Dacia Duster și Bigster cu tracțiune integrală și transmisie automată
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Copiii și ecranele: Cât este prea mult și ce pot face părinții