Prima pagină » Social » Mama gemenilor din Ploiești, din nou live, după ce și-a înmormântat copiii care au căzut de la etajul 10: „Nu eu v-am omorât, nu eu v-am aruncat pe geam” – VIDEO

Mama gemenilor din Ploiești, din nou live, după ce și-a înmormântat copiii care au căzut de la etajul 10: „Nu eu v-am omorât, nu eu v-am aruncat pe geam” – VIDEO

Mama gemenilor din Ploiești, din nou live, după ce și-a înmormântat copiii care au căzut de la etajul 10: „Nu eu v-am omorât, nu eu v-am aruncat pe geam” - VIDEO

Andreea, mama gemenilor, care au murit, miercuri, după ce au căzut de la etajul al zecelea al unui bloc din Ploiești, susține pe rețelele de socializare că ea nu este vinovată de moartea celor doi copii. Într-o postare pe contul de TikTok, femeia scrie că „suferă enorm” și le spune următorilor săi „să stea în banca lor”.

Mama gemenilor a fost externată de la psihiatrie pentru a participa, sâmbătă, la funaraliile celor doi copii care și-au pierdut viața, după ce au căzut de la circa 30 de metri. În momentul tragediei, femeia era live pe contul ei de Facebook.

Deși acesteia i-a fost închis contul de TikTok după incident, femeia și-a deschis un cont nou, în care a vorbit despre tragedie. Andreea le explică următorilor din online că nu ea și-a aruncat copiii pe geam, mărturisind că suferă enorm.

Îmi este dor de voi, copiii mei. Vina mea a fost că nu am fost atentă la voi, dar nu eu v-am omorât, nu eu v-am aruncat pe geam.Stați în banca voastră, nu mai criticați, că eu știu mai bine ce este. Nu mi-am omorât eu copiii. Sunt copiii mei, îi iubesc și sufăr enorm după ei”, a scris femeia pe TikTok.

Filmul tragediei

Tragedia s-a produs, miercuri, în jurul orei 20:40, când cei doi copii, gemeni, băiat şi fată în vârstă de 2 ani şi 3 luni, au căzut de la etajul 10 al apartamentului de pe Bulevardul Republicii din Ploieşti.

Apelul la 112 privind căderea copiilor de la etaj a venit la ora 20.41. Femeia a intrat în live în jurul orei 20.55, potrivit anchetatorilor.

„Doi copii au căzut în gol de la etajul 10 al unui bloc de pe Bulevardul Republicii din Ploieşti. Se pare că au în jur de 2-3 ani şi sunt inconştienţi. Sunt asistaţi medical de către echipaje de la SAJ Prahova”, a  informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Prahova.

În același interval orar, femeia apare live pe Facebook, timp de 3 minute şi 30 secunde. Potrivit imaginilor, ea stă pe canapea și ascultă manele, spunându-i copilului de 5 ani să-i aducă o ţigară.

Înregistrarea se termină când se aude cineva bătând la uşă insistent, după zgomote puternice ale sirenelor de Ambulanţă.

@deashaiatst3stati in banca voastra nu mai crticati ca eu stiu mai bine ce este nu miam omorat eu copii sunt copi mei si ii iubesc si sufar enorm dupa ei

♬ sunet original – deashaiatst3

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bolojan despre Crăciun: Ce își dorește, ce face și ce mănâncă
Digi24
EXCLUSIV Avertismentul lui Diaconescu, după ce serviciile secrete americane au dezvăluit planul lui Putin în Europa: „Rusia nu neagă”
Cancan.ro
Ce au putut face Andra și Cătălin Măruță în avion, în fața tuturor pasagerilor. 'Eu făceam plângere la compania aeriană'
Prosport.ro
FOTO. Antrenoarea de tenis care predă în rochii îndrăznețe și pantofi cu toc a atras atenția tuturor
Adevarul
Judecătorul care a desființat decizia CCR de anulare a alegerilor din 2024, prezent la discuțiile cu Nicușor Dan. Ce a propus la Cotroceni
Mediafax
Ce promite Ilie Bolojan pentru anul viitor. Vești bune despre inflație și economie, dar și o condiție pusă de premier
Click
Motivul pentru care e bine să pui un bănuț în bradul de Crăciun. Tradiția păstrată din generație în generație
Digi24
Prima reacție a Rusiei la dezvăluirile serviciilor secrete americane privind planul lui Putin de a ataca alte țări din Europa
Cancan.ro
Cutremur în lumea interlopă! Elvis Pian a fost eliberat din închisoare
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Fabrica din România care a produs 1 milion de anvelope în 2025. Este singura din lume cu zero emisii de CO2
Descopera.ro
Ceva s-a prăbușit pe Lună! Momentul a fost înregistrat
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
„Cel mai sângeros an”: Record de execuții în Arabia Saudită