Prima pagină » Sport » AMENDĂ URIAȘĂ pentru un fotbalist celebru, după ce i-a CRĂPAT CAPUL unui alt bărbat, cu o STICLĂ de vodcă

AMENDĂ URIAȘĂ pentru un fotbalist celebru, după ce i-a CRĂPAT CAPUL unui alt bărbat, cu o STICLĂ de vodcă

AMENDĂ URIAȘĂ pentru un fotbalist celebru, după ce i-a CRĂPAT CAPUL unui alt bărbat, cu o STICLĂ de vodcă
Fotbalistul Arturo Vidal (31 de ani) va scoate din buzunar 800.000 de euro pentru o bătaie în club la care a participat în 2017, pe vremea când juca pentru Bayern Munchen.

Mijlocașul transferat de Barcelona în această vară a fost condamnat de o instanță din Munchen la plata a 800.000 de euro pentru un conflict grav care a avut loc în Crown”s Club, pe 16 septembrie 2017. Vidal, care risca până la 10 ani de închisoare cu executare, a fost condamnat în absență de tribunalul german.

Fotbalistul nu a fost singurul care a luat parte la bătaia generală și care va băga mâna adânc în buzunar. Fratele său, Sandrino, a primit o amendă de 20.000 de euro, iar tatăl său vitreg a fost amendat cu suma de 41.000 de euro.

Incidentul a avut loc după meciul Bayern Munchen – Mainz, scor 4-0, după ce Vidal luase parte și la celebrul festival Oktoberfest. Sud-americanul a lovit o persoană în cap cu o sticlă de vodca și a mai provocat și alte altercații cu oamenii care asigurau paza.

Arturo Vidal (31 de ani) a părăsit-o pe Bayern în această vară și a semnat cu Barcelona, actuala campioană a Spaniei, care l-a transferat contra sumei de 18 milioane de euro. Totuși, la doar două luni de la transfer, au apărut și primele probleme pentru mijlocașul chilian.

Arturo Vidal (31 de ani) a părăsit-o pe Bayern în această vară și a semnat cu Barcelona, actuala campioană a Spaniei, care l-a transferat contra sumei de 18 milioane de euro. Totuși, la doar două luni de la transfer, au apărut și primele probleme pentru mijlocașul chilian.

Acesta nu a devenit o piesă importantă a „mașinăriei” lui Ernesto Valverde, începând majoritatea partidelor din postura de rezervă. Vidal recunoaște că acest aspect l-a deranjat, dar este încrezător cu privire la următoarele meciuri: „În ultimele meciuri am fost puțin deranjat de acest lucru, însă asta este. Voi continua să lupt, mai sunt multe meciuri importante în față, sezonul e doar la început și sper să fiu titular”, a spus mijlocașul.

Arturo Vidal a bifat deja primul său trofeu cu Barcelona, Supercupa Spaniei, cucerită după o finală cu Sevilla, scor 2-1. În acea partidă, jucătorul sud-american a fost introdus în ultimele patru minute. Trei titluri de campion ale Germaniei cu Bayern și patru titluri cu Juventus a câștigat chilianul.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Cel mai frumos loc de pe Pământ” – destinația europeană aproape lipsită de turiști, cu hoteluri de la 35 de euro pe noapte
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Alegeri Primăria București 2025. Prezența crește pe seară. Director INSCOP: Va câștiga cine a făcut ceva treabă în București / Cum arată situația în prezent
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
O crimă care pune gaz pe foc în procesul de mobilizare din Ucraina, în criză de soldați. „Sunt incredibil de ruşinată”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un nou studiu sugerează că oamenii arhaici erau vânători pretențioși