Prima pagină » Sport » Băiatul lui Dan Capatos și fiica lui Adrian Cruciat participă la un important TURNEU internațional de tenis

Băiatul lui Dan Capatos și fiica lui Adrian Cruciat participă la un important TURNEU internațional de tenis

Cea de a XIII-a ediție a Dr. Oetker Junior Trophy, competiție internațională din cadrul Tennis Europe, categoria 1, va avea loc în perioada 10-18 mai, la Centrul Naţional de Tenis din Bucureşti.

De remarcat este faptul că Yuriy Stoliarov de la Academia Victor Hănescu este favoritul nr. 1 al turneului. La competiție se află și doi sportivi din top zece și șase din top 20.

Tot de la AVH, la această competiție mai concurează Andrei Capatos, fiul cunoscutului prezentator TV Dan Capatos, Ivan Robin, Ghiulea Ianis, Sandu Eric, Varga Fabian și Gizdavu Victor.

Băiatul lui Dan Capatos și fiica lui Adrian Cruciat participă la un important turneu internațional de tenis

De asemenea, la competiția unde directorul turneului este Cătălina Cristea, mai concurează Patricia Cruciat, fiica fostului jucător Andrei Cruciat, dar și Raluca Măniță, de la Tenis Club Curtea de Argeș.

Informații despre turneul de tenis la care participă 130 de jucători din 20 de țări, ca Ucraina, Austria, Kazahstan, Portugalia, Germania, Belgia, Irlanda, Franța, Elveția, Suedia, Australia, SUA, Bulgaria, China, Grecia, Italia, Croația, Israel, Malta și România, pot fi găsite pe www.juniortrophy.ro și pe pagina de Facebook Tennis Stars. Sponsorul principal al turneului este Dr. Oetker România.

  • Adrian Cruciat a jucat în circuitul profesionist între 1999 şi 2012
  • În 2000 era pe locul cinci în clasamentul mondial de juniori
  • După retragere a devenit antrenor și a lucrat cu Simona Halep, Irina Begu sau Sorana Cîrstea
Daniel Georgescu este jurnalist în mediul online de cinci ani, dar a lucrat și în presa scrisa locala, fiind născut in apropiere de Bucuresti. S-a mutat în Capitală și a fost acceptat la Gândul, ... vezi toate articolele