Prima pagină » Sport » Cristi Săpunaru atrage ATENȚIA înainte de partida Rapid – FCSB: „Nu a jucat Florinel Coman singur”

Cristi Săpunaru atrage ATENȚIA înainte de partida Rapid – FCSB: „Nu a jucat Florinel Coman singur”

Cristi Săpunaru atrage ATENȚIA înainte de partida Rapid - FCSB:

Cristi Săpunaru, căpitanul echipei giuleștene, a confirmat că FCSB este periculoasă, nu doar atacantul Florinel Coman.

Rapid întâlneşte formaţia FCSB, sâmbătă, de la ora 20:00, pe Arena Naţională din Capitală, într-o partidă contând pentru etapa a 30-a, ultima a sezonului regulat al Superligii.

Cristi Săpunaru atrage ATENȚIA înainte de derby-ul Rapid – FCSB: „Nu a jucat Florinel Coman singur”

Derby-ul de sâmbătă seara va fi meciul cu cea mai mare asistență din acest sezon. Nu se va putea atinge cifra de 50.000 de suporteri, pentru că trebuie lăsate zone ”tampon” la peluza oaspeților.

„Urmează un meci greu cu ocupanta locului întâi, o echipă valoroasă, dar sperăm ca la finalul meciului noi să ne bucurăm pentru un rezultat bun.

Acesta şi cel cu Dinamo sunt meciuri speciale pentru mine datorită copilăriei mele petrecute alături de Rapid. Şi vor rămâne speciale toată viaţa mea.

Nu se joacă titlul în meciul acesta. Intrăm în play-off, vedem la câte puncte suntem în spatele lor şi vom ști ce avem de făcut. Dar nu cred că se joacă în meciul acesta campionatul. Sub nicio formă, mai sunt 10 meciuri după aceea în play-off.

Dar acesta e derby-ul cel mai intens din ultimii ani, e cel care aduce cei mai mulţi suporteri de până acum”, a recunoscut Săpunaru.

De ce e FCSB periculoasă?

„Nu cred că putem vorbi doar de un singur jucător la FCSB, chiar dacă Florinel Coman e într-o creştere de formă imensă şi a fost omul lor decisiv în ultimele meciuri.

Trebuie să vorbim despre echipă, pentru că nu a jucat Florinel singur. Anul ăsta e ceva diferit la ei. Dar şi la noi e diferit.

În trei ani să ajungă Rapid să se bată la campionat nu se aştepta nimeni”, a adăugat căpitanul formaţiei giuleştene.

Recomandarea video

Mediafax
Horoscop 5 decembrie 2025: O zi intensă cu vești care răstoarnă planuri
Digi24
Dmitri Medvedev amenință „nebuna Uniune Europeană”: confiscarea activelor rusești ar fi echivalentă cu un act ce justifică războiul
Cancan.ro
Fiica nelegitimă a lui Putin, recunoscută de niște ucraineni în Paris. IREAL ce s-a întâmplat imediat după
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
„Îți place să trăiești în Europa?”. Un jurnalist ucrainean a abordat-o pe presupusa fiică a lui Putin la Paris / Ea spune că îi pare „foarte rău” pentru războiul din Ucraina
Click
Val de angajări în mai multe orașe din România. Domeniile în care se caută personal fără experiență
Digi24
Rusia va ajunge la granița României, diplomatic sau prin arme, amenință Vladimir Putin
Cancan.ro
DOLIU în presă! A murit jurnalistul Mihai Stănescu
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cea mai bine vândută mașină din România, în noiembrie: Doar bulgarii mai cumpără acest model
Descopera.ro
SUCUL care face MINUNI pentru corp peste noapte
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
20 de lucruri uimitoare despre creierul uman