Prima pagină » Sport » Florinel Coman, oficial la Al Gharafa. Ce durată are contractul și ce salariu primește fosta vedetă a FCSB

Florinel Coman, oficial la Al Gharafa. Ce durată are contractul și ce salariu primește fosta vedetă a FCSB

FCSB a anunţat transferul lui Florinel Coman la Al Gharafa SC. Golgheterul Superligii a plecat după șapte ani de la echipa roș-albastră, unde a marcat 63 de goluri şi a avut 62 de pase decisive în 233 de meciuri jucate în toate competiţiile.

Coman are un contract pe trei ani cu echipa arabă, cu opţiune de prelungire pentru încă un sezon. El va purta tricoul cu numărul 7 la Al Gharafa.

La Al Gharafa, fostul jucător al FCSB, care a jucat și la EURO 2024, va fi coleg cu Joselu, care s-a transferat aici de la Real Madrid.

Florinel Coman, oficial la Al Gharafa. Cât durează contractul și ce salariu are fosta vedetă a FCSB

Al Gharafa a plătit 5.250.000 de euro pentru a-l transfera pe Florinel Coman de la FCSB. „Oficial! Golgheterul Ligii din România, FLORINEL COMAN s-a înțeles cu Al-Gharafa pentru un contract de 3 ani, cu opțiunea de prelungire pe încă un an” arată Al-Gharafa.

Românul cotat la șapte milioane de euro poate debuta pentru Al Gharafa pe data de 9 august, în deplasare, în fața celor de la Al-Khor.

„Pentru el este excepţional, sunt bani foarte mulţi. Când vorbim de două milioane de euro pe an, vorbim de bani foarte mulţi. Există şi în primele cinci campionate ale Europei puţini jucători care iau salariul ăsta. În Anglia sunt bani foarte mulţi, dar şi acolo sunt jucători care câştigă mai puţin de atât.

Vom vedea dacă noi vom pierde sau vom câştiga. Indiscutabil cifrele făcute de Florinel Coman sunt excepţionale şi va fi foarte complicat ca un alt jucător să aibă cifre apropiate, dar putem să câştigăm în alt plan, în cel defensiv. În Europa ai nevoie să stai foarte bine şi defensiv.

Nu are sens să fi vorbit ce s-ar fi întâmplat dacă ar fi rămas Coman. Nimeni nu poate să ştie asta, poate era mult mai bun, cine ştie. Ideea este că la salariul ăsta nu avea voie să spună pas”, a declarat oficialul FCSB, Mihai Stoica, la Prima Sport.

Recomandarea video

Mediafax
Report de peste 1,7 milioane de euro la Loto 6/49. Trageri speciale de Anul Nou
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Ninge 5 zile consecutiv, în România, de pe 1 ianuarie 2026! Meteorologii Weather.com au revizuit prognoza meteo
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Vânt de până la 120 km/h! Avertizările meteorologilor, prelungite până în noaptea de Revelion
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată
Cancan.ro
BREAKING despre Dan Petrescu! Din păcate, e adevărat
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un radar fix cu inteligență artificială a înregistrat peste 1.000 de abateri, în doar 4 zile
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
România, într-un coșmar strategic și militar