Prima pagină » Sport » Kassandra, fiica adoptivă a lui Iosif Rotariu, operată a 37-a oară. Turneu caritabil organizat în Timișoara

Kassandra, fiica adoptivă a lui Iosif Rotariu, operată a 37-a oară. Turneu caritabil organizat în Timișoara

Șapte echipe din Timișoara, de la diverse sporturi, s-au întrecut într-un turneu caritabil de mini-fotbal desfășurat în piața Operei din oraș, încasările fiind donate Kassandrei Rotariu, fiica adoptivă a fostului fotbalist bănățean Iosif Rotariu, scrie sportnews.ro.

Kassandra Rotariu (10 ani), care suferă de traume fizice și psihice din cauza familiei naturale care a abandonat-o în spital, va suferi luna viitoare, în Franța, cea de-a 37-a operație din viața ei. ”În noiembrie mergem la o nouă operație, la Strasbourg. Este cea mai grea intervenție și totodată cea mai costisitoare, pentru că trebuie să-i fie schimbată proteza de la piciorul drept. Aceasta se schimbă la patru ani, până la 18 ani, pentru că îi crește osul. Deja are cu 12 centimetri mai mult ca la precedenta operație. Ne descurcăm greu cu banii, dar nu disperăm. Sperăm să trecem cu bine și peste această încercare”, a declarat Iosif Rotariu.

Pentru că intervenția chirurgicală din Franța este destul de costisitoare (10.000 euro), clubul ASU Politehnica și organizația suporterilor ASU Druckeria au organizat un turneu de mini-fotbal în piața Operei din Timișoara, la care au participat echipele: ASU Politehnica (fotbal), BC Timișoara, BC Timba (ambele baschet), CH Politehnica (handbal masculin), Universitatea Timișoara (volei masculin), Timișoara 89ers (fotbal american), RCM Timișoara (rugby) și CFR Timișoara (fotbal feminin).

Cei care au asistat la turneul de mini-fotbal au putut achiziționa obiecte promoționale ale echipelor prezente, ajutând-o astfel pe Kassandra.

În copilărie, familia naturală a Kassandrei a abuzat-o pe fetiță, turnându-i acid pe gură, smulgându-i unghiile și bătând-o crunt. Fetița a fost adoptată, pe când avea trei ani, de fostul fotbalist Iosif Rotariu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Legea care schimbă jocul. Cum poate fi DEMIS acum un președinte al României
Digi24
„Nu va exista niciun MiG”. Polonia refuză să mai transmită Ucrainei avioane de luptă. Motivele invocate de Varșovia
Cancan.ro
George Radu și-a PRESIMȚIT moartea. Ce le-a spus luptătorul RXF apropiaților, cu puțin timp înainte de tragedie
Prosport.ro
Ioana Țiriac, apariție exotică! Moștenitoarea imperiului Țiriac s-a afișat cu abdomenul la vedere într-un cadru spectaculos
Adevarul
SURSE Președintele Nicușor Dan este pregătit pentru orice compromis politic. Linia roșie rămâne un guvern cu AUR
Mediafax
Berea pe stadioane, aprobată de Parlament! Vot decisiv pentru modificarea Legii 4
Click
O furtună violentă a făcut prăpăd în București. Un bărbat a murit după ce un copac a căzut peste mașina pe care o conducea
Digi24
De ce s-au prăbușit așa de multe clădiri în timpul cutremurelor din Venezuela și cum a rezistat Chile unor seisme mult mai puternice
Cancan.ro
BREAKING | Rezultatele de la Evaluarea Națională 2026 au fost publicate
Ce se întâmplă doctore
Cu ce a ajuns să se ocupe fiica lui Liviu Vârciu în America? Carmina e total schimbată: „De ce să îmi fie rușine?”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Vestea momentului: Roboții umanoizi au început să fie închiriați cu ziua! Cât costă și ce știu să facă
Descopera.ro
În care religie nu ai voie să mănânci cartofi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ea e femeia cu care ți-am zis că-ți fac lipeala!
Descopera.ro
Cum își fac unii oameni singuri norocul, potrivit unui expert de la Universitatea Stanford