Prima pagină » Sport » Prințul Charles a fost la Wimbledon pentru prima oară după 42 de ani

Prințul Charles a fost la Wimbledon pentru prima oară după 42 de ani

Prințul Charles a fost la Wimbledon pentru prima oară după 42 de ani
Prințul Charles, moștenitorul tronului britanic, a fost prezent, miercuri, pentru prima oară după 42 de ani, la turneul de la Wimbledon, el asistând la meciul din turul doi al elvețianului Roger Federer cu italianul Fabio Fognini, scor 6-1, 6-3, 6-2, informează presa engleză.

Prințul Charles, moștenitorul tronului britanic, a fost prezent, miercuri, pentru prima oară după 42 de ani, la turneul de la Wimbledon, el asistând la meciul din turul doi al elvețianului Roger Federer cu italianul Fabio Fognini, scor 6-1, 6-3, 6-2, informează presa engleză.

Prințul Charles a discutat la All England Club cu fostul număr 1 britanic Tim Henman, în timp ce soția sa Camilla Parker-Bowles, ajunsă puțin mai devreme, s-a întâlnit cu un fost finalist, americanul Andy Roddick.

Regina Elizabeth a Marii Britanii a fost prezentă la Wimbledon în 2010, dar prințul Charles nu a mai fost din 1970.

Camilla Parker-Bowles a vizitat All England Club anul trecut, la fel ca și prințul William și soția sa, Kate.

Potrivit presei britanice, Kate, ducesă de Cambridge, va merge la Wimbledon și în acest an, alături de mama sa Carole și sora Pippa.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Legea care schimbă jocul. Cum poate fi DEMIS acum un președinte al României
Digi24
„Nu va exista niciun MiG”. Polonia refuză să mai transmită Ucrainei avioane de luptă. Motivele invocate de Varșovia
Cancan.ro
George Radu și-a PRESIMȚIT moartea. Ce le-a spus luptătorul RXF apropiaților, cu puțin timp înainte de tragedie
Prosport.ro
Ioana Țiriac, apariție exotică! Moștenitoarea imperiului Țiriac s-a afișat cu abdomenul la vedere într-un cadru spectaculos
Adevarul
SURSE Președintele Nicușor Dan este pregătit pentru orice compromis politic. Linia roșie rămâne un guvern cu AUR
Mediafax
Berea pe stadioane, aprobată de Parlament! Vot decisiv pentru modificarea Legii 4
Click
O furtună violentă a făcut prăpăd în București. Un bărbat a murit după ce un copac a căzut peste mașina pe care o conducea
Digi24
De ce s-au prăbușit așa de multe clădiri în timpul cutremurelor din Venezuela și cum a rezistat Chile unor seisme mult mai puternice
Cancan.ro
BREAKING | Rezultatele de la Evaluarea Națională 2026 au fost publicate
Ce se întâmplă doctore
Cu ce a ajuns să se ocupe fiica lui Liviu Vârciu în America? Carmina e total schimbată: „De ce să îmi fie rușine?”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Vestea momentului: Roboții umanoizi au început să fie închiriați cu ziua! Cât costă și ce știu să facă
Descopera.ro
În care religie nu ai voie să mănânci cartofi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ea e femeia cu care ți-am zis că-ți fac lipeala!
Descopera.ro
Blestemul domniilor fanariote pentru români