Prima pagină » Sport » Simona Halep nu scapă de Garbine Muguruza nici la Dubai

Simona Halep nu scapă de Garbine Muguruza nici la Dubai

Simona Halep nu scapă de Garbine Muguruza nici la Dubai

Garbine Muguruza a acceptat invitaţia organizatorilor de a participa la turneul din Dubai. Simona Halep se poate duela din nou cu iberica, la doar trei săptămâni după ce a pierdut contra ei în semifinala de la Australian Open.

Simona Halep poate da din nou peste Garbine Muguruza la primul turneu la care participă după Australian Open 2020. Iberica a acceptat invitaţia organizatorilor de la Dubai şi se alătură numelor importante care vor fi prezente la turneul Premier.

Halep are palmares negativ contra sportivei din Spania. Ultima înfrângere a venit în urmă cu doar două săptămâni, în semifinala de la Australian Open. Muguruza a jucat finala la Melbourne, dar s-a văzut învinsă de americanca Sofia Kenin.

În absenţa liderului mondial Ashleigh Barty, care s-a retras din cauza unei accidentări, Simona este principala favorită de la Dubai. Pe tabloul principal se vor mai afla belgianca Kim Clijsters, revenită în circuit după opt ani, Sofia Kenin, Elina Svitolina, Belinda Bencic sau Karolina Pliskova.

Competiţia din Dubai va debuta săptămâna viitoare, iar tragerile la sorţi vor avea loc în weekend.

Foto: Simona Halep / Facebook

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rezultate oficiale alegeri București 2025. Ciprian Ciucu și Anca Alexandrescu conduc la numărul de voturi
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe