Prima pagină » Sport » Țara în care s-ar fi mutat definitiv Simona Halep, după ce ar fi vândut vila de 4,2 milioane de euro pe care o avea în Snagov

Țara în care s-ar fi mutat definitiv Simona Halep, după ce ar fi vândut vila de 4,2 milioane de euro pe care o avea în Snagov

Carla Adamescu
Țara în care s-ar fi mutat definitiv Simona Halep, după ce ar fi vândut vila de 4,2 milioane de euro pe care o avea în Snagov

Simona Halep ar fi vândut vila de 4,2 milioane de euro, pe care o avea în Snagov și unde a locuit cu fostul soț, Toni Iuruc, și s-a mutat definitiv într-o altă țară.

Se pare că sportiva a luat decizia radicală de a se muta din România. Acesta este și motivul pentru care a vândut locuința din Snagov și a cumpărat o proprietate într-o altă țară, unde a ales să plece definitiv.

În ce țară a ales să trăiască Simona Halep

Simona Halep ar fi cumpărat o proprietate în Dubai, locul unde s-a mutat definitiv, scrie Orange Sport.

De altfel, sportiva se află deja de circa două luni în Dubai, locul unde continuă să se antreneze, mai scrie sursa citată.

Ce avere are Simona Halep, de fapt

Chiar dacă Simona Halep (32 de ani) a primit o suspendare de 4 ani pentru acuzațiile de dopaj și neregulile din pașaportul biologic, averea tenismenei nu a avut de suferit.

Dublu câștigătoare de Grand Slam a făcut apel la Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS-CAS) de la Laussane pe data de 24 octombrie 2023, iar acum așteaptă verdictul.

Dumitru Dragomir a dezvăluit câți bani are Simona Halep, de fapt, făcând legătura și cu faptul că a fost susținută de părinții ei, încă din copilărie, pentru a-și urma visul.

„Halep și-a vândut casa, să își ia alta mai frumoasă. Are vreo 35-40 de milioane de euro în conturi.

Familia ei este de respectat, îi cunosc. Ăia și-au vândut casa pentru antrenamente, când era ea pe rampa de lansare. Și-au vândut casa să o susțină financiar.

Tatăl ei este un domn, mama ei o doamnă. Halep e o doamnă, ține minte. Un părinte adevărat, nu există risc în a face bine, nu există nici risc, nici pierderi, nimic, când ajuți copilul.

Ce e mai scump în viața asta? Copilul. Nu sunt părinți ăia care nu au grijă de copii. Băi fraților, vreau nepoții mei să plece de pe altă platformă, pentru asta mă lupt.

Copiii tăi să învețe carte, să fie sănătoși și să le dai o stare materială în care să nu fie slugile altora. Marii academicieni, de ce au învățat carte? Pentru un trai mai bun”, a spus Dumitru Dragomir, într-o intervenție pentru Fanatik. (Mai multe detalii aici…)

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Bătaie” pe turiștii români! Țara care vine cu oferte greu de ignorat
Digi24
Ruptură majoră între Rusia și cea mai mare țară din Asia Centrală. Active de miliarde de dolari au fost blocate la cererea Ucrainei
Cancan.ro
Melek, primele DECLARAȚII după ce Mario Iorgulescu a fost condamnat definitiv la închisoare
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Armele pe care dăm miliarde, dar prezintă risc pentru viețile militarilor în război. General NATO: „Există soluții mai ieftine și mai sigure”
Mediafax
Bonul din 2007, greu de imaginat azi! Ce cumpărai cu 18,54 lei și cât ar costa acum același coș
Click
Cum arată cea mai urâtă casă din Timișoara: „A bătut-o pe aia de la București”
Digi24
„La fel, dar diferit”. Cum i-a primit Xi pe Trump și Putin la Beijing și de ce s-a asigurat că diferențele vor fi observate
Cancan.ro
Ilona Stepan, membra a juriului din Moldova la Eurovision, a rupt tăcerea. De ce a primit România 3 puncte, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Andreea Tonciu, senzuală în costum de baie. Imagini de senzație cu bruneta din vacanță! S-a văzut aproape tot prin bikini
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Amendă de peste 1.000 de lei pentru 51 km/h în localitate. Din iulie, sancțiunea crește
Descopera.ro
Ceva neașteptat a fost găsit într-un oraș vechi de mii de ani
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. -Mămico, noi trăim ca animalele?
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit de ce oamenii sunt preponderent dreptaci