Prima pagină » Știri » Florin Cîțu: Gata cu drumurile la ANAF

Florin Cîțu: Gata cu drumurile la ANAF

Florin Cîțu: Gata cu drumurile la ANAF
Florin Cîțu, după anunțul privind majorarea pensiilor: Șah mat /Sursă Foto: mfinante.gov.ro

Într-un mesaj postat pe pagina sa de Facebook, ministrul Finanțelor, Florin Cîțu, a scris că s-a ținut de cuvânt și a făcut o reformă digitală a Administrației Fiscale. Acesta a subliniat că drumurile la ANAF se vor transforma în clickuri.

Florin Cîțu spune că drumurile la ANAF se vor transforma în clickuri

Potrivit lui Florin Cîțu, drumurile pe care românii le făceau la ANAF se vor transforma în clickuri. Acesta spune că reforma putea fi realizată de mult, însă PSD nu a vrut, deoarece „digitalizarea este cel mai mare inamic al evaziunii”.
„Gata cu drumurile la ANAF. Doar clickuri. Am promis reforma digitală a Administrației Fiscale și mă țin de cuvânt.
Prin identificarea vizuală online fiecare român va putea să-și facă un cont în spațiul privat virtual din fața calculatorului.
Gata. Nu mai este nevoie să mergeți la ANAF sau administrațiile locale să stați la coadă ca să plătiți impozite și taxe. Acum trebuie doar să vedeți ce faceți cu toate orele libere pe care le aveți în plus.
Aceste lucruri puteau fi făcute de ani de zile. Socialiștii nu au vrut pentru că digitalizarea este cel mai mare inamic al evaziunii. Iar socialiștii, în special PSD-istii, iubesc evaziuna. Așa își finantateaza toate acțiunile de partid.
A trebuit să vina un guvern cu adevărat liberal care să facă aceste modificări în doar 6 luni.
Nu ne oprim aici. Vom informatiza toate procesele și veți vedea o cu totul alta fata a administratiei publice, demna de secolul 21 și de o tara europeana!”, a scris Florin Cîțu pe pagina sa de Facebook.

https://www.facebook.com/florinVcitu/posts/2381816308779681

Florin Cîțu: Jumătate din deficitul bugetar reprezintă costul crizei economice

Potrivit unui mesaj distribuit pe pagina sa de Facebook săptămâna trecută, Florin Cîțu este de părere că „ jumătate din deficitul bugetar reprezintă costul crizei economice.”

Într-un mesaj distribuit pe pagina sa de Facebook, ministrul Finanțelor, Florin Cîțu, este de părere că 2020 jumătate din deficitul bugetar reprezintă costul crizei economice.

„În 2020 jumătate din deficitul bugetar reprezintă costul crizei economice. Să fie mai clar pentru toată lumea, JU MĂ TA TE.

Iar acest cost are doua componente, o creștere a cheltuielilor bugetare neprevăzute (cheltuieli cu sanatatea, asistență socială, etc) și o reducere SEMNIFICATIVĂ a veniturilor bugetare față de estimarea inițială.

Aceasta este realitatea pe care socialiștii din Parlamentul României, împreună cu lacheii din jurul lor, vor să o ascundă romanilor. Și plătesc bani grei pentru asta.

Nu se opresc aici și nici nu se mai ascund. Vor să distrugă Romania și nu-i mai interesează nimic. Votează pe bandă rulantă legi fară surse de finantare DOAR PENTRU CĂ POT,” a scris Cîțu pe pagina sa de Facebook.

 

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Pensiile magistraților și decarbonizarea, condiții pentru 2,6 miliarde de euro din PNRR. România are șase luni să îndeplinească jaloanele restante
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Doliu în presa din România! A murit Anca Pandea
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Consilier al guvernatorul BNR: România a pierdut 8 miliarde de euro în două zile înaintea turului doi al prezidenţialelor
Mediafax
Teama de îmbătrânire ar putea accelera procesul biologic al înaintării în vârstă, arată un studiu
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Verdict pentru Dorian Popa! Ce au decis judecătorii după ce a fost prins drogat la volan
Cancan.ro
Cristian Andrei rupe tăcerea la 3 luni după scandalul care a zguduit România: 'O femeie reușește să-l facă pe bărbat să se piardă cu firea'
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Dorian Popa, condamnat definitiv la închisoare pentru conducere sub influența drogurilor. Cum va executa pedeapsa
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
A fost descoperită o legătură surprinzătoare între furtunile solare și cutremure