Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » VIDEO | Ion Cristoiu: „Tucker Carlson nu a venit incognito în România”

VIDEO | Ion Cristoiu: „Tucker Carlson nu a venit incognito în România”

Marius Tucă Show

Ion Cristoiu, publicist și scriitor, a fost invitatul lui Marius Tucă într-o ediție transmisă live de Gândul. Acesta menționează că Tucker Carlson nu a venit incognito în România. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă

„Tucker Carlson nu a venit incognito în România. Când a venit Regele în aprilie avea pe fiecare punct de la traseu un om. Dar încă o dată, aici era foarte simplu. Convocam stafful și împărțeam oamenii. Le spuneam că dacă le scapă o știre îi dau afară.

Trebuiau trimise echipe peste tot. Marcel Ciolacu a fost cu avionul de linie. Ai o fotografie când aștepta la poartă? Nu. Contează mult, pentru că el nu a fost la poartă. Dacă el era la poartă îi făceau zece persoane poze.

A fost cu avionul de linie, într-adevăr, și a fost un om simplu câteva minute cât a fost fotografiat. Mie mi se pare o chestie importantă. Eu am spus că nici măcar nu a mers. El nu a zburat cu avionul de linie, nu a urmat procedurile. Dacă ești om simplu există și fotografii.

Ar fi trebuit meargă cu un avion închiriat, pentru că acum a costat statul român mai mult decât două avioane închiriate. A făcut escală la Viena. De ce? Dacă ești premier se presupune că ai treabă. Nu-mi spune nimic faptul că a mers la clasa economic. Dacă te duci la business class stai mai relaxat, îți mai citești materiale, lucrezi.

Poți fi ca în țările nordice, să fii așa cum vrei. El a fost un om simplu pentru a vedea noi acest lucru. Nu aveam nevoie să știm acest aspect. Pe mine mă deranjează, pentru că mă păcălește”, a spus Ion Cristoiu.

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă și Gândul, și pe canalul de YouTube Gândul. ”Tineți aproape!”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bărbatul care a „păcălit” canicula: și-a răcit casa fără aer condiționat și fără facturi uriașe
Digi24
Toți oamenii ayatollahului: aliații Iranului învață să se descurce singuri
Cancan.ro
Pescobar, DISTRUS. Restaurantul mega celebru a fost ÎNCHIS! Motivul este halucinant
Prosport.ro
FOTO. Imagini hot cu cea mai frumoasă voleibalistă din lume în costum de baie
Adevarul
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din Marea Neagră. Presa maghiară scrie despre acordul crucial pentru Ungaria
Mediafax
Crama de pe Autostrada Soarelui care a dus vinul dobrogean în lume
Click
Daniel Iordăchioaie, experiență de coșmar după ce a acceptat un avans de 10.000 de dolari: „M-am băgat de frică. Groapa era adâncă de doi metri, iar pământul era deasupra mea”
Digi24
„Ceasul ticăie pentru Putin. Mai are 5 luni”. Avertismentul șefului serviciilor secrete estoniene privind pierderile uriașe ale Rusiei
Cancan.ro
A dat lovitura după Survivor! Gabi Tamaș a semnat. Pe ce post TV va putea fi văzut
Ce se întâmplă doctore
Ce arată primele rezultate ale necropsiei lui Robert, elevul din Bacău mort după ce s-ar fi înecat cu un sandwich
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Performanță spectaculoasă pentru un român în Formula 4. Pleacă din pole position
Descopera.ro
De ce dinozaurii carnivori aveau brațe așa mici?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Gheorghe: - Ioane, dacă eu m-aș însura cu soră-ta, noi doi ce-am fi?
Descopera.ro
O plantă considerată dispărută de 60 de ani a reapărut brusc