Prima pagină » Știri » Accident în Vâlcea. O persoană a murit, iar alte trei au fost rănite

Accident în Vâlcea. O persoană a murit, iar alte trei au fost rănite

Accident în Vâlcea. O persoană a murit, iar alte trei au fost rănite
O persoană și-a pierdut viața, iar alte trei au fost rănite, duminică, după ce mașina în care se aflau a ieșit de pe șosea și a lovit un gard din beton, oprindu-se într-un stâlp de electricitate, pe DN 67, în județul Vâlcea, transmite corespondentul MEDIAFAX.

O persoană și-a pierdut viața, iar alte trei au fost rănite, duminică, după ce mașina în care se aflau a ieșit de pe șosea și a lovit un gard din beton, oprindu-se într-un stâlp de electricitate, pe DN 67, în județul Vâlcea, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Vâlcea, subinspector Alina Teodorescu, accidentul a avut loc în comuna Pietrari, în mașină aflându-se patru persoane din localitatea mehedințeană Baia de Aramă.

Conform sursei citate, în localitatea vâlceană Pietrari șoferul a pierdut controlul volanului, iar autoturismul Opel a pătruns pe contrasens și a lovit un gard din beton și un stâlp de electricitate.

În urma accidentului, șoferul și cei trei pasageri aflați în mașină au fost grav răniți, fiind transportați cu ambulanțele la Spitalul Județean de Urgență din Râmnicu Vâlcea. Șoferul, în vârstă de 47 de ani, care se afla în stare critică, a murit ulterior la spital, în timp ce o tânără de 24 de ani a fost transferată la Spitalul „Bagdasar Arseni” din București.

„Tânăra de 24 de ani a suferit policontuzii, traumatisme cranio-cerebrale și fracturi, fiind transportată cu o ambulanță la Spitalul «Bagdasar Arseni». Ceilalți doi pasageri – un tânăr de 29 de ani, cu fractură de claviculă și fracturi la antebraț, și un bărbat de 38 de ani, care a suferit traumatisme minore – au rămas internați la Spitalul Județean din Râmnicu Vâlcea”, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliției Vâlcea.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul șef ANPC a luat „țeapă” cu biletul la concertul Metallica
Digi24
Avertisment de la Guvern: România riscă penalizări de 15 miliarde de euro
Cancan.ro
Andreea Sasu a fost dusă din nou de urgență la spital. Philipp Plein, mesaj sfâșietor
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
Bolizi de sute de mii de euro folosiți de fiul procurorului Gigi Valentin Ștefan, anchetat într-un dosar de trafic de influență
Mediafax
Traian Băsescu crede că Bolojan va candida la Președinția României
Click
Rețeta grecească de gogoși care a cucerit internetul. Cum faci acest desert pufos și delicios în doar 20 de minute
Digi24
Schimb de replici între Adrian Câciu (PSD) și Oana Gheorghiu, după concertul Metallica: „A stat la lojă. Adoră privilegiile”
Cancan.ro
Ce au găsit medicii pe trupul lui Alexandru, copilul care a fost dispărut. Abia acum s-a aflat!
Ce se întâmplă doctore
Focar de norovirus pe o navă de croazieră din Caraibe: peste 100 de persoane infectate. Cum diferă de Covid-19 și Hantavirus
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Noul model Dacia Striker, surprins în trafic pe autostrada din Argeș. Imagini exclusive cu noul crossover
Descopera.ro
Ce s-ar întâmpla dacă rotația Pământului s-ar schimba?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Vreau să fac schimbul de ulei. Mecanicul: - Ce maşină e?
Descopera.ro
Pierderea biodiversității amenință direct sănătatea oamenilor, arată un nou studiu: dispariția polenizatorilor afectează alimentația și veniturile