Prima pagină » Știri » Bărbat cunoscut în mediul interlop, ucis cu 15 lovituri de cuțit, după ce a spart geamurile unei mașini. Mesajul postat pe Facebook de autorul crimei: „Mi-a spart unu mașina, l-am prins și….”

Bărbat cunoscut în mediul interlop, ucis cu 15 lovituri de cuțit, după ce a spart geamurile unei mașini. Mesajul postat pe Facebook de autorul crimei: „Mi-a spart unu mașina, l-am prins și….”

Bărbat cunoscut în mediul interlop, ucis cu 15 lovituri de cuțit, după ce a spart geamurile unei mașini. Mesajul postat pe Facebook de autorul crimei:
Un tânăr este cercetat pentru omor după ce a înjunghiat mortal, cu aproximativ 15 lovituri de cuțit, un bărbat de 36 de ani care era cunoscut în mediul interlop și care îi spărsese geamurile mașinii, pe o stradă din Oradea, tânărul fugind apoi și abandonându-și victima.

Un tânăr este cercetat pentru omor după ce a înjunghiat mortal, cu aproximativ 15 lovituri de cuțit, un bărbat de 36 de ani care era cunoscut în mediul interlop și care îi spărsese geamurile mașinii, pe o stradă din Oradea, tânărul fugind apoi și abandonându-și victima.

Potrivit unor surse din rândul anchetatorilor, incidentul s-a petrecut luni seară, pe o stradă din Oradea și ar fi fost provocat de victimă – Mihai Dumbrovan, în vârstă de 36 de ani, cunoscut în mediul interlop orădean, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Astfel, bărbatul s-ar fi oprit lângă un autoturism Mercedes parcat pe stradă și a spart geamul portierei din dreapta-față, cu o piatră, după care a fugit. Proprietarul mașinii, Raul Zetocha, în vârstă de 24 de ani, se afla în autoturism împreună cu prietena sa și a fugit după bărbat, reușind să îl ajungă din urmă, afirmă sursele citate.

„A avut loc o altercație între cei doi, iar tânărul l-a înjunghiat cu mai multe lovituri de cuțit”, spun sursele menționate.

Conform acelorași surse, imediat după incident Zetocha și prietena sa au fugit, abandonând mașina și victima plină de sânge.

Dumbrovan a reușit să ajungă până acasă, unde a cerut ajutorul unei vecine, care a sunat la SMURD, astfel că bărbatul a fost transportat la spital și operat, însă medicii nu l-au mai putut salva, el având aproximativ 15 lovituri de cuțit pe corp, iar unele dintre acestea i-au atins organe vitale.

La spital a ajuns și agresorul său, Raul Zetocha, cu tăieturi la mână, însă după ce a primit îngrijiri medicale a fost lăsat să plece, mai spun sursele citate.

Tânărul a încercat să își explice gestul postând mesaje pe contul său de pe o rețea de socializare, în care susține că bărbatul era mascat și că el l-a atacat după ce acesta i-a spart mașina.

„Eram în Rogerius, mi-a spart unu mașina, am fugit, l-am prins și….”, a postat tânărul chiar de la spital.

Ulterior, Zetocha a arătat, tot pe rețeaua de socializare, că regretă cele întâmplate: „Poate unii dintre voi ați auzit ce s-a întâmplat azi. Nu știu cum să găsesc a explica în cuvinte tragedia asta ce mi se întâmplă. Nu puteți ști cum mă simt trăind de acum înainte cu chinul ăsta. Mulți mă judecați acum, vă doriți răzbunare. Pentru??? Pentru faptul că nu am fost eu cel care a căzut?? Ca oricare altul, mi-am apărat viața mea, rănile suferite sunt nimic față de ceea ce simt eu în suflet… REGRET nespus cele întamplate, nu pot să realizez cum mi s-a putut întampla așa o tragedie”.

Tânărul a spus că nu știe ce voia victima de la el și de ce l-a atacat, mai ales că îl cunoștea. „Cu ce i-am greșit vreodată? Avea fața acoperită, mascat, nu aveam cum să îl recunosc… îmi pare foarte foarte rău”, a mai scris tânărul pe Facebook.

Mihai Dumbrovan era cunoscut în lumea interlopă din Oradea și cercetat în mai multe rânduri pentru fapte comise cu violență. Poreclit Miși, Dumbrovan a fost anchetat pentru tâlhării, recuperări și furturi, majoritatea armate. Împreună cu un prieten al său, Cornel Varga Leon, zis Leu, bărbatul a fost implicat, în 1999, și în incendierea unui atelier de confecții al societății Arta Crișana, atac soldat cu uciderea paznicului unității, pe care l-au împușcat cu o armă de vânătoare. Pentru respectivul atac, Mihai Dumbrovan a fost condamnat la 15 ani de închisoare, el ispășind o parte din pedeapsă.

La rândul său, Raul Zetocha a fost suspectat în mai multe cazuri de furturi din autoturisme, dar faptele nu au fost dovedite.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Iubita lui Cristiano Ronaldo, în costum de baie în vacanța din Golful Persic
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Pilot american de F-16, premiat pentru manevre excepționale împotriva rebelilor Houthi. Cum a supraviețuit unui baraj de ra
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Iată cum căsătoria te poate feri de obezitate!