Prima pagină » Știri » Bărbat la spital după ce a fost lovit de o ambulanță, pe DN 7

Bărbat la spital după ce a fost lovit de o ambulanță, pe DN 7

Bărbat la spital după ce a fost lovit de o ambulanță, pe DN 7
Un bărbat din județul Arad a fost transportat la spital, miercuri după-amiază, după ce a fost lovit de o ambulanță pe DN 7, polițiștii afirmând că autosanitara avea semnalele acustice și luminoase în funcțiune, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Un bărbat din județul Arad a fost transportat la spital, miercuri după-amiază, după ce a fost lovit de o ambulanță pe DN 7, polițiștii afirmând că autosanitara avea semnalele acustice și luminoase în funcțiune, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Accidentul a avut loc în localitatea arădeană Păuliș, pe DN 7, în timp ce un bărbat traversa drumul prin loc nepermis.

Bărbatul, un localnic de 62 de ani, a fost lovit de o ambulanță care transporta un pacient.

Potrivit polițiștilor, din primele cercetări reiese că pietonul a fost vinovat, în timp ce ambulanța ar fi circulat regulamentar, cu semnalele acustice și luminoase în funcțiune.

„La etilotest, a reieșit să victima avea 0,9 concentrație alcoolică în sânge, în timp ce șoferul nu consumase băuturi alcoolice”, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliției Județene Arad, Camelia Tuduce.

Bărbatul accidentat a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Arad cu o altă ambulanță, el fiind conștient și acuzând dureri toracice și la picioare.

Medicii spun că el este în afara pericolului, victima accidentului urmând să fie supusă unui examen radiologic și unei tomografii, pentru a se stabili ce răni a suferit.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ciucu, despre ce va face PNL: Noi ne putem asuma, inclusiv, un guvern minoritar
Digi24
„Vom folosi toate mijloacele”. Lukașenko avertizează Ucraina și alte patru țări europene
Cancan.ro
Vedeta de la Pro TV, acuzată că a fugit de la filmări pentru o colaborare secretă cu Antena 1
Prosport.ro
Milionarul și-a făcut cumpărăturile la LIDL. I-a lăsat mască pe angajați: cu ce și-a umplut căruciorul
Adevarul
Războiul din Pădurea Băneasa ia amploare. 6.000 de oameni, captivi între un dezvoltator care nu se ține de cuvânt și ecologiști
Mediafax
Șeful antifraudă al UE ia în vizor cheltuielile pentru apărare; „Sunt un magnet pentru infractori”
Click
Dan Negru, șocat de prețurile mici la carburanți, în New York: „M-oi fi tâmpit eu, apa e mai scumpă decât benzina?”. Cât costă însă în Canada?
Digi24
Prima reacție a Kremlinului după victoria lui Rumen Radev în alegerile din Bulgaria
Cancan.ro
Toto Dumitrescu, condamnat! Ce pedeapsă a primit. Magistrații, decizie șoc în dosarul accidentului + fuga de la locul faptei
Ce se întâmplă doctore
TOP 10 vedete vegane din România. Care sunt celebritățile care au renunțat la carne! De ce au adoptat acest stil de viață
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Nu BMW, nu Mercedes: Această marcă auto premium este lider în domeniul loialității clienților
Descopera.ro
Ce spune știința despre bărbații foarte inteligenți?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – M-am culcat aseară cu soţul Mariei! – Şi?!? la zi, cum e???
Descopera.ro
Povestea întemeierii Romei, oraşul de pe Şapte Coline. Ab urbe condita!