Prima pagină » Știri » Băsescu a încasat, din indemnizație, în 2007, cu 7072 RON în plus, un cont i-a scăzut cu 100.000 RON

Băsescu a încasat, din indemnizație, în 2007, cu 7072 RON în plus, un cont i-a scăzut cu 100.000 RON

Știri
Președintele Traian Băsescu a încasat, potrivit declarației de avere, o indemnizație de 67.097 RON în ultimul an fiscal încheiat, cu 7.072 RON mai mult decât în precedentul an fiscal, iar contul de la BRD Constanța a scăzut cu aproape 100.000 RON.

Președintele Traian Băsescu a încasat, potrivit declarației de avere, o indemnizație de 67.097 RON în ultimul an fiscal încheiat, cu 7.072 RON mai mult decât în precedentul an fiscal, iar contul de la BRD Constanța a scăzut cu aproape 100.000 RON.

Declarația de pe site-ul oficial al Administrației Prezidențiale, nu este datată și nici semnată, fiind însă postată la rubrica ?Declarații de avere ? ianuarie 2008?.

Șeful statului are și un cont la BRD Constanța, în valoare de 70.730 RON, care a scăzut față de 2007, când, conform declarației, era de 170.369 RON.

Șeful statului deține, împreună cu soția, o cotă de 31,5% dintr-un teren de 174 metri pătrați, precum și un teren de 46 de metri pătrați, ambele situate în București și dobândite în 2003.

Conform declarației, soții Băsescu au cumpărat, în 2003, un apartament cu suprafață construită de 370 metri pătrați și cu suprafață utilă de 250 metri pătrați, a cărui valoare de impozitare este de 248.791 RON, precum și un garaj de 30 de metrii pătrați, cu valoare de impozitare de 4.240 RON.

Traian Băsescu deține, potrivit declarației, un automobil marca Matiz, fabricat în 2003.

Șeful statului deține bijuterii și ceasuri, dobândite între 1975 și 1989, în valoare de 20.000 RON și, resprectiv, 35.000 RON, precum și tablouri de 17.000 RON, dobândite între 1989 și 2000.

Toate aceste valori sunt neschimbate față de cele înscrise în declarația completată de Băsescu în ianuarie 2007.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Europa respiră ușurată după plecarea lui Viktor Orbán. Bruxelles-ul scapă de blocajul Ungariei
Digi24
„De acum înainte, Moscova nu mai doarme niciodată”. Cum a reușit Ucraina să încline balanța în favoarea sa în războiul dronelor
Cancan.ro
Cine era Amalia, doctorița moartă pe DN52. Femeia ar fi fost lovită cu mașina intenționat
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Triunghiul Trump - Xi - Putin. Jocul de culise dintre SUA, China și Rusia și vestea neașteptată pentru România
Mediafax
Oficial! Wiz Khalifa, dat în urmărire generală de Poliția Română
Click
Cel mai nou cuplu din showbiz, Steve Ant și Alina Oprea de la „Desafio”, se destăinuie! Declarații în premieră! Ce a putut să spună grecul despre Ramona Olaru?!
Digi24
Reacția lui Traian Băsescu la criza politică: „Niște amatori de proastă calitate”. Ce crede despre alegerea unui premier tehnocrat
Cancan.ro
Nu a luat 150.000 euro! Câți bani a primit Dumbo de fapt, de la Pro TV, pentru că a câștigat Desafio: Aventura
Ce se întâmplă doctore
Cât câștigă Andra pentru un concert. Suma uriașă pe care o încasează artista. Măruță a dezvăluit TOT
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Droguri ascunse în bidoane de ulei și vândute la un service auto din Iași. „Vulcanizarea” costa între 500 și 1.000 de lei
Descopera.ro
O coliziune de proporții a lovit Calea Lactee!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
Cercetătorii au aflat ce se întâmplă dacă ești un șef rău pentru chatbotul tău