Prima pagină » Știri » Cine sunt tinerii morți în accidentul cumplit din Bistrița Năsăud. Erau studenți și se întorceau la facultate în Cluj

Cine sunt tinerii morți în accidentul cumplit din Bistrița Năsăud. Erau studenți și se întorceau la facultate în Cluj

Cine sunt tinerii morți în accidentul cumplit din Bistrița Năsăud. Erau studenți și se întorceau la facultate în Cluj

Trei oameni au murit și un tânăr de 20 de ani se zbate între viață și moarte în urma unui accident grav care a avut loc duminică seara în județul Bistrița-Năsăud. În impact au fost implicate o mașină și un autocar care transporta zeci de persoane.

Șoferul autoturismului Skoda, un tânăr de 21 de ani, nu a adaptat viteza la condițiile de drum, astfel că a intrat cu viteză într-o curbă și a pătruns pe contrasens unde s-a izbit de autocar. După impact, mașina a ajuns în apele Sălăuței.

Pasagerii autocarului au scăpat nevătămați, însă trei dintre cei patru tineri din mașină au fost declarați morți de echipajele de salvare ajunse la fața locului.

Cei patru pasageri erau din Pojorâta și mergeau spre Cluj. Trei dintre ei la facultate, iar al patrulea, care era unchiul șoferului, se îndrepta către aeroport de unde urma să ia avionul spre Italia.

Robert Cehren avea 21 de ani. Acesta era student la Facultatea de Științe Economice syi Gestiunea Afacerilor din cadrul Universității Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca. El se afla la volan în momentul impactului, scrie bistriteanul.ro.

Unchiul său, în vârstă de 40 de ani, era stabilit în Italia și fusese acasă de sărbători.

Alexandra Străjeriu avea 20 de ani. Aceasta era studentă la Universitatea Tehnică din Cluj Napoca.

Daniel Rusu este singurul supraviețuitor din autoturism. Acesta are 21 de ani și este pasionat de fotbal, mai transmite sursa citată.

În urma accidentului rutier petrecut duminică seara (08.01.2023) pe DN 17 C, în localitatea Telciu din județul Bistrița-Năsăud, la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Bistrița a fost adus un bărbat în vârstă de 20 de ani din județul Suceava, în stare gravă, cu politraumatism, cu multiple fracturi costale, hemotorax, ruptură splenică, hemoperitoneu.

A fost supus unei intervenții chirurgicale de urgență și în prezent este internat la Secția Anestezie-Terapie Intensivă, intubat, în stare gravă, sub observație și tratament de specialitate” au transmis reprezentanții spitalului.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Peste 12.500 de români sunt continuare fără energie. Bogdan Ivan: „Continuăm intervențiile până la ultima reconectare”
Digi24
VIDEO Atacurile convenționale sunt istorie: Trump a folosit în Venezuela, pentru prima dată, o tactică utilizată și de Putin în Ucraina
Cancan.ro
Michael Schumacher a murit la 75 de ani. Vestea a fost confirmată de fiica lui
Prosport.ro
Corina Caragea arată fabulos la 43 de ani! Prezentatoarea PRO TV, apariție spectaculoasă
Adevarul
Pace cu orice preț? Ce spun experții despre dorința românilor de a avea relații mai bune cu Rusia
Mediafax
Ce a primit președintele Nicușor Dan de la Moș Crăciun și cum a petrecut de Revelion
Click
Orașul din Europa care a fost invadat de români. 8 din 10 turiști sunt din țara noastră: „E scris în limba română peste tot”
Digi24
Cum au întrerupt teroriștii alimentarea cu energie electrică a Berlinului. Cine este Vulkangruppe și cum ar putea influența el Moscova
Cancan.ro
Georgiana Lobonț s-a pozat în costum de baie și fanii ei au încremenit când au văzut cum arată: 'Iartă-mă că întreb. Ești vie?'
Ce se întâmplă doctore
Soția lui Gabi Enache atrage toate privirile: „Vin bărbați și se uită așa la mine, dar el acceptă situația”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Mercedes-Benz mută producția unui model important din Germania în Ungaria
Descopera.ro
O planetă ciudată plutește prin galaxie! Ce se știe deocamdată?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Vânătorul către Scufiţa Roşie: - Pentru că îmi place de tine, o să-ți îndeplinesc trei dorințe!
Descopera.ro
Risc de contaminare cu lapte praf. Nestlé anunță o retragere globală!