Prima pagină » Știri » CLUJ. Femeie intoxicată cu monoxid de carbon în urma unui incendiu

CLUJ. Femeie intoxicată cu monoxid de carbon în urma unui incendiu

CLUJ. Femeie intoxicată cu monoxid de carbon în urma unui incendiu

În jurul orei 11.40 s-a solicitat intervenția pentru lichidarea unui incendiu care a cuprins o bucătărie de vară și apoi s-au extins la acoperișul casei dintr-o gospodărie, situată în localitatea Iclod, județul Cluj

La fața locului s-au deplasat de urgență două autospeciale de stins incendii și un echipaj SMURD.
În momentul sosirii echipajelor la locul intervenției, flăcările se manifestau generalizat la bucătăria de vară, care era alipită de casa de locuit, și se extinseseră la cca 30 mp din acoperișul casei de locuit.

Echipajul SMURD a consultat o femeie în vârstă de cca 70 de ani, dar care nu a necesitat transportul la spital.
Acțiunile pompierilor au durat mai bine de o oră, timp în care au fost lichidate focarele și au fost înlăturate efectele negative ale incendiului. Intervenția rapidă a evitat propagarea flăcărilor mai departe de limitele în care au fost găsite.

În urma incendiului au fost distruse bucătăria de vară, care avea o suprafață de cca 16 mp, și cca 30 mp din acoperișul casei de locuit.

Cauza probabilă a incendiului: depozitarea materialelor combustibile în apropierea sobei.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Tradiții, obiceiuri și superstiții de Anul Nou: Ce să faci de Revelion și ce să eviți ca să ai noroc tot anul
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Capcana celui mai amplu experiment demografic: cum a modelat China o generație care nu mai vrea copii
Mediafax
Ianuarie 2026: marile sărbători din calendarul ortodox
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Plan malefic și fără milă! Cum a pus mâna pe bani în doar câteva zile, femeia din Sibiu care și-a ucis mama
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Inteligența Artificială supraestimează inteligența oamenilor. Ce au descoperit cercetătorii?