Prima pagină » Știri » Doi oameni din Teleorman au ajuns la spital, după ce au fost bătuți de hoții care au intrat în locuința lor prin acoperiș

Doi oameni din Teleorman au ajuns la spital, după ce au fost bătuți de hoții care au intrat în locuința lor prin acoperiș

Doi oameni au ajuns la spital bătuți de 4 hoți, cu vârste cuprinse între 15 și 19 ani, care au intrat în locuința unor bătrâni, prin acoperiș, să fure. Incidentul s-a produs în comun Brânceni din județul Teleorman.

La data de 14 noiembrie,  în jurul orei 21:49, polițiștii din cadrul Secției nr. 1 Poliție Rurală Alexandria au fost sesizați prin apel la numărul unic de urgență 112 cu privire la un conflict care a avut loc pe raza comunei Brânceni, conflict în urma căruia două persoane au fost agresate fizic.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că patru persoane ar fi pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vârstă de 71 de ani din comuna Brânceni cu intenția de a sustrage bunuri, moment în care au fost surprinse de către proprietar și au fugit, părăsind curtea locuinței acestuia.

De asemenea, persoanele respective au fost văzute de către doi vecini ai bărbatului, care, încercând să le oprească, au fost loviți de către acestea.

Până la acest moment, polițiștii au identificat și audiat 3 dintre presupușii făptuitori, tineri cu vârste cuprinse între 15 și 19 ani, toți din comuna Brânceni, urmând să fie audiată și cea de-a patra persoană.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvărșirii infracțiunilor de tentativă la furt și lovirea sau alte violențe, urmând ca la definitivarea acestora să fie propusă soluție prin Parchetul de pe lângă Judecătoria Alexandria.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ai băut? Mașina NU mai pornește! Noua regulă UE care schimbă șoselele
Digi24
Câte minute rezistă rușii pe linia frontului: „Situația este de așa natură încât în toamnă va fi fie pace, fie mobilizare”
Cancan.ro
Cum a reușit Matei să copieze la Bacalaureat: 'Nici Einstein nu putea să vină cu asta'
Prosport.ro
Carmen Negoiță, apariție incendiară în costum de baie! În trecut a pozat complet goală
Adevarul
Tunelul Maramureș, de 2,4 kilometri, săpat în timp record. Cum au fost construite cele mai lungi tuneluri feroviare din România
Mediafax
Cifre ÎNGRIJORĂTOARE! Aproape 1 din 5 români, la limita sărăciei
Click
Codruța Filip, răsfăț la piscină. Imagini inedite cu artista în costum de baie
Digi24
O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată
Cancan.ro
TRAGEDIA prin care a trecut Anca Serea. Motivul pentru care primul ei soț a murit la doar 36 de ani
Ce se întâmplă doctore
Intervenția estetică la care Gina Pistol a apelat din nou! E total schimbată: „Nu trebuie să fim toate la fel”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cod roșu de caniculă în România: asfaltul poate depăși 70 de grade Celsius! Pericol de explozie în cazul anvelopelor uzate
Descopera.ro
Care este orașul din lume cu cei mai mulți oameni?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Nu ratezi nicio fustă, Bulă! Niciuna!
Descopera.ro
Ce este „dry begging” și de ce evităm să cerem direct ceea ce avem nevoie