Prima pagină » Știri » Două persoane au murit înecate în Murighiol, iar alte două sunt date dispărute

Două persoane au murit înecate în Murighiol, iar alte două sunt date dispărute

Două persoane au murit înecate în Murighiol, iar alte două sunt date dispărute

Două persoane au murit și alte două sunt date dispărute, după ce s-au răsturnat cu barca pe Lacul Murighiol, la ora transmiterii acestei știri șase ambarcațiuni cu 23 de persoane la bord fiind în căutarea dispăruților.

Prefectul județului Tulcea, Lucian Simion Eduard, a declarat că a fost anunțat de către primarul localității Murighiol că patru persoane au dispărut după ce s-au răsturnat cu barca pe Lacul Murighiol, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit sursei citate, cei patru se întorceau de la o înmormântare, unde fuseseră plecați de joi, iar vineri după-amiază „s-a întâmplat ceva cu barca” și cele patru persoane – doi bărbați și două femei – s-au răsturnat cu ambarcațiunea în Lacul Murighiol, posibil din cauza valurilor create, acioturilor din apă sau a unor plase.

Prefectul a precizat că două persoane au fost găsite înecate, iar celelalte două persoane dispărute sunt căutate în continuare, în zonă fiind șase ambarcațiuni la bordul cărora se află 23 de persoane.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Liderul senatorilor USR, despre o eventuală ieșirea de la guvernare a PSD: Dacă merg pe calea asta să se ia în brațe cu AUR și să vină la guvernare
Digi24
Hainele și nu pozele nud ale consulului Ucrainei în Republica Dominicană au dus la concedierea ei. Ce a purtat Victoria Iakimova
Cancan.ro
Cum s-a produs accidentul de Paște din Snagov. Ce greșeală fatală a comis Mihai, șoferul BMW-ului
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Filmul accidentului tragic din Ciolpani. Momentul în care cei doi tineri morți sunt găsiți de prietenii lor: „Mi-e rău!”
Mediafax
Ministerul Mediului deblochează desemnarea geoparcurilor UNESCO în România
Click
Două zodii intră într-o nouă etapă de viață. Luna Nouă din 17 aprilie le rescrie destinul
Digi24
„Super El Nino” amenință întreaga planetă. Experții avertizează că ar putea fi „cel mai puternic din ultimii 140 de ani”
Cancan.ro
Cu cine a plecat Rareș Cojoc în vacanță, după ce a făcut Paștele cu Andreea Popescu: 'Doar noi doi'
Ce se întâmplă doctore
Daniela Gyorfi a trecut prin mai multe transformări estetice. Cum arăta înainte vedeta: „Sunt o femeie asumată…
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Video | O femeie a vrut să-și prindă soțul în flagrant și a făcut un gest nebunesc în trafic
Descopera.ro
Cine a orchestrat intrarea României în Primul Război Mondial?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Nu îmi place că te culci cu soția mea!
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit un nou comportament al furnicilor