Prima pagină » Știri » Fetiță de șapte ani, în stare gravă la spital după ce a fost înjunghiată de mama ei

Fetiță de șapte ani, în stare gravă la spital după ce a fost înjunghiată de mama ei

Fetiță de șapte ani, în stare gravă la spital după ce a fost înjunghiată de mama ei
O fetiță de șapte ani, din localitatea băcăuană Parincea, a ajuns în stare gravă la spital, luni, după ce a fost înjunghiată cu un cuțit în zona inimii de către mama ei, pe motiv că aceasta ar fi rămas fără loc de muncă, transmite corespondentul MEDIAFAX.

O fetiță de șapte ani, din localitatea băcăuană Parincea, a ajuns în stare gravă la spital, luni, după ce a fost înjunghiată cu un cuțit în zona inimii de către mama ei, pe motiv că aceasta ar fi rămas fără loc de muncă, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit Spitalului Județean de Urgență (SJU) Bacău, copila a fost înjunghiată în piept, la mică distanță de inimă, de către mama ei, în vârstă de 36 de ani, pe motiv că ar fi rămas fără loc de muncă.

Martoră la incident, bunica fetiței a sunat la numărul de urgență 112 și a solicitat intervenția unei ambulanțe.

„Fetița a ajuns la spital în șoc emoțional, cu sângerare puternică în zona pieptului. Medicii au reușit stabilizarea pacientei, după care au transferat-o la Secția Terapie Intensivă Pediatrică. Va fi efectuat încă un rând de investigații medicale pentru a ne asigura că nu vor apărea complicații”, a declarat, luni, pentru corespondentul MEDIAFAX directorul medical al SJU Bacău, Aurelia Țaga.

Și mama copilei a fost transportată la spitalul din Bacău, fiind internată la Secția Psihiatrie, cu diagnosticul de tulburare psihică severă.

Potrivit medicilor băcăuani, femeia este la prima internare la secția de psihiatrie, chiar dacă familia susține că a mai avut excese de furie în ultima perioadă.

Parchetul Tribunalului Bacău a declanșat o anchetă în acest caz, urmând ca anchetatorii să o audieze pe femeie și să stabilească motivul exact care a determinat-o să recurgă la gestul extrem de a-și înjunghia fiica de șapte ani.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Român arestat în Germania pentru TERORISM DE EXTREMĂ DREAPTĂ. Acuzat de planuri pentru „război al terorii”
Digi24
„Nu va exista niciun MiG”. Polonia refuză să mai transmită Ucrainei avioane de luptă. Motivele invocate de Varșovia
Cancan.ro
Doliu în comunitatea RXF! Luptătorul George Radu a murit! Ce s-a întâmplat cu tânărul
Prosport.ro
Ioana Țiriac, apariție exotică! Moștenitoarea imperiului Țiriac s-a afișat cu abdomenul la vedere într-un cadru spectaculos
Adevarul
Un băiețel de 11 ani a murit de rabie după ce un liliac i s-a aşezat pe faţă. Cazul, extrem de rar, folosit de medici ca un avertisment
Mediafax
Berea pe stadioane, aprobată de Parlament! Vot decisiv pentru modificarea Legii 4
Click
Covorul roșu, spaima lui Nicușor Dan! De ce nu-l nimerește: „Nu-s formule matematice!”. Verdictul stiliștilor
Digi24
De ce s-au prăbușit așa de multe clădiri în timpul cutremurelor din Venezuela și cum a rezistat Chile unor seisme mult mai puternice
Cancan.ro
Ce s-a întâmplat cu fetița de 7 ani care s-a stins la o piscină celebră din București? Părinții se aflau la masă și au aflat târziu de tragedie🥺
Ce se întâmplă doctore
Cu ce a ajuns să se ocupe fiica lui Liviu Vârciu în America? Carmina e total schimbată: „De ce să îmi fie rușine?”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Vestea momentului: Roboții umanoizi au început să fie închiriați cu ziua! Cât costă și ce știu să facă
Descopera.ro
În care religie nu ai voie să mănânci cartofi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ea e femeia cu care ți-am zis că-ți fac lipeala!
Descopera.ro
O companie crede că astronauții ar putea folosi stridii pe post de filtre de apă