Prima pagină » Știri » Imaginea disperării: O asistentă medicală plânge lângă șoferul mort într-un accident

Imaginea disperării: O asistentă medicală plânge lângă șoferul mort într-un accident

Imaginea disperării: O asistentă medicală plânge lângă șoferul mort într-un accident

Un șofer de 73 de ani a murit duminică într-un accident în Teleorman, la Cosmești, iar o asistentă medicală venită la locul impactului a izbucnit în lacrimi lângă victimă. Imaginea a devenit virală și a fost distribuită de sute de persoane pe rețelele de socializare.

Durerea neputinței: Asistenta medicală de la ambulanța Teleorman, plângând la un accident mortal lângă Videle, 20 februarie 2022. ? Victima prezenta leziuni incompatibile cu viața, fără posibilitate de resuscitare. Elicopterul SMURD a fost chemat degeaba de la București. În județul nostru se petrec accidente aproape zilnic, multe fiind grave”, este textul care însoțește fotografia publicată pe grupul de Facebook „Alexandria, Teleorman România”.

Mașina a intrat într-un cap de pod

Potrivit ISU Teleorman, accidentul s-a produs duminică, în jurul orei 8.50, pe raza localității Cosmești. Un autoturism a intrat într-un cap de pod, iar în interior a rămas o victimă încarcerată, șoferul în vârstă de 73 de ani.

Pentru gestionarea acestei situații de urgență, la fața locului s-au deplasat două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Videle, cu o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD, un echipaj din cadrul SAJ Teleorman și elicopterul SMURD din municipiul București.

Din nefericire, echipajele medicale nu au putut face nimic pentru bărbatul de 73 de ani. Bărbatul a fost scos din caroseria deformată de pompieri, cu ajutorul echipamentelor de descarcerare.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Nu mai este o PRIORITATE”. Președintele unei țări din NATO schimbă direcția privind aderarea la UE
Digi24
Hacker inventiv, prins în Sinaia cu numere de înmatriculare diplomatice: Șoferul avea montat un sistem prin care plăcuțele se roteau
Cancan.ro
Ei sunt frații care s-au înecat în Olimp. Ce mesaj i-au trimis Vlad și Ionuț mamei lor, înainte de tragedie
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție răvăşitoare. Fosta iubită a lui Dimitrov s-a pozat aproape goală: „Sunt fericită că trăiesc!”
Adevarul
Lovitura pentru Dominic Fritz, problemă majoră pentru USR. Cum va afecta decizia CCR schimbarea conducerii partidului: „Poate fi chiar o oportunitate”
Mediafax
Imagini ca în FILME! Un comandant ucrainean EVACUEAZĂ singur doi militari răniți pe linia frontului
Click
Situație neașteptată pentru o familie de români aflată în vacanță în Grecia. „Stăm cu mașina în casă”
Digi24
Primele informații în cazul morții lui Hayden Panettiere. Ce spun polițiștii despre anchetă și cine a sunat la urgențe
Cancan.ro
Cei 3 pești aparent sănătoși, care însă ne distrug creierul. Vlad Ciurea trage un semnal de ALARMĂ
Ce se întâmplă doctore
Ce operații estetice și-a făcut Andreea Popescu după divorțul de Rareș Cojoc! „Mi-a căzut părul enorm”. Fanii nu o mai recunosc!
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum arată Ferrari CZ26, cel mai nou model UNICAT realizat de italieni?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Mesaj pe ușa unui vecin: Felicitări! Nu știu ce-i faci soției tale…
Descopera.ro
Cum vrea cel mai mare producător de alimente din lume să profite de ascensiunea medicamentelor pentru slăbit