Prima pagină » Știri » LANSARE MEDIA. Luba.ro își propune o nouă abordare a sectorului economic. Răzvan Savaliuc: „La mulți bani, Lumea Banilor!”

LANSARE MEDIA. Luba.ro își propune o nouă abordare a sectorului economic. Răzvan Savaliuc: „La mulți bani, Lumea Banilor!”

LANSARE MEDIA. Luba.ro își propune o nouă abordare a sectorului economic. Răzvan Savaliuc: „La mulți bani, Lumea Banilor!”

Lumea Banilor (luba.ro) își propune o nouă abordare a sectorului economic și acoperă toate domeniile, precum evenimentele la zi, litigii, bănci, camera de comerț, antreprenoriat, companii, piața online, insolvența, IT și Business Capital.

Totodată, produsul media începe în forță, cu materiale exclusive și analizele unor nume cunoscute, precum Răzvan Savaliuc, Ilie Șerbănescu, Gelu Diaconu și alții.

România, cotropită economic! Guvernările-calamitate, incapabile să servească interesul național

„La mulți bani, Lumea Banilor!”, scrie Răzvan Savaliuc într-un editorial ce marchează lansarea luba.ro.

„Pentru cei mai multi banul e un mijloc de supravietuire. Pentru multi e calea implinirii tuturor viselor. Pentru initiati nu mai este un scop in sine, ci doar un joc al puterii. Pentru extrem de putini, as spune pentru “cei alesi”, sunt calea prin care iti poti asigura o viata fericita. Dreptul oamenilor la fericire e strans legat de modul in care Statul stie si poate sa-si gestioneze pietele si resursele, pentru a realiza un produs intern brut cat mai ridicat.

Din nefericire, Romania se numara printre statele cotropite economic ale Europei, avand guvernari-calamitate, incapabile sa exploateze in interes national imensele resurse pentru care suntem continuu vanati”, transmite jurnalistul.

Motivul pentru care România ar avea nevoie să stea CINCI ANI în stare de urgență

Totodată, într-un interviu exclusiv oferit luba.ro, Mihai Dărăban, președintele CCIR, a declarat că „ar fi fost mai bine ca România să fie în cadrul stării de urgență minim 5 ani”.

„În acest fel, printr-o legislatie subsecventa, mult mai usoara si mai practica, s-ar fi putut incepe foarte multe lucrari publice care acum treneaza si care treneaza de mult in domeniul infrastructurii, in mod special. Infrastructura este o prioritate”, a spus Dărăban.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Moș Nicolae se apropie: copiii își pregătesc ghetuțele. Tradițiile și obiceiurile dedicate Sfântului Nicolae
Digi24
JD Vance: UE nu ar trebui să atace companiile americane pentru „mizerii”. Elon Musk s-a grăbit să-i mulțumească vicepreședintelui
Cancan.ro
Rodica Stănoiu, înmormântare stranie, fără preot. S-au cântat colinde în loc de veșnica pomenire.
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
O ucraineancă dată dispărută a fost găsită în mansarda unui român. Ce au declarat cei doi poliției: „Ea a fost cea care a organizat totul”
Mediafax
Horoscop 6 decembrie 2025: Zodiile care pot face pași importanți în iubire, la muncă sau în decizii personale
Click
Monica Pop, dată afară din restaurant! Ireal ce i-a făcut un angajat medicului și prietenelor sale: „Bineînțeles că și ospătarii și ceilalți participanți, erau consternați”
Digi24
VIDEO Trump vrea ca strategia de securitate a SUA să fie valabilă în toată lumea. Europa, în „declin civilizațional”, pusă pe planul do
Cancan.ro
Nuntă surpriză în Guvernul României. Premierul Ilie Bolojan s-ar fi căsătorit în secret
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
SINGURA diferență dintre Coca-Cola și Pepsi! Tu ȘTII?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
„Noua Rusie” a lui Vladimir Putin include și teritorii de la granița cu România