Prima pagină » Știri » Malaysia cere ajutor pentru extinderea zonei de căutare a fragmentelor din epava zborului MH370

Malaysia cere ajutor pentru extinderea zonei de căutare a fragmentelor din epava zborului MH370

Malaysia cere ajutor pentru extinderea zonei de căutare a fragmentelor din epava zborului MH370
Malaysia cere extinderea zonei de căutare a fragmentelor din epava zborului MH370

Ministrul Transporturilor Liow Tiong Lai a declarat duminică, citat într-un comunicat, că Departamentul Aviației Civile cere acestor autorități să le permită experților „să facă analize mai profunde în cazul în care pe uscat ajung alte fragmente, care să ne ofere indicii suplimentare despre aeronava dispărută”.

Fragmentul de aripă găsit miercuri pe Insula Reunion a fost verificat de către autoritățile franceze și alții, inclusiv Boeing, care au confirmat că provine de la un avion de tip Boeing 777, se mai arată în comunicat. Avionul Boeing 777 care efectua zborul MH370 este singurul dat dispărut.

Un oficial american a confirmat aceeași informație după ce a fost găsit fragmentul de aripă.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
INCREDIBIL! Echipajul s-a ÎMBĂTAT înainte de un zbor de peste ocean. Avionul NU A MAI DECOLAT
Digi24
Primul sondaj după căderea Guvernului Bolojan. Cine e liderul politic în care românii au acum cea mai mare încredere
Cancan.ro
Ultimul mesaj al pilotului care s-a aruncat din avion. Detalii tulburătoare din anchetă
Prosport.ro
Imagini provocatoare: Loredana a făcut show la Monaco! Prietena Simonei Halep s-a distrat de minune
Adevarul
Eroarea strategică a NATO de la Ankara. Arma invizibilă prin care China poate paraliza radarele și muniția
Mediafax
Când va executa Marine Le Pen pedeapsa dacă ajunge PREȘEDINTE?
Click
Adela Popescu și Radu Vâlcan au schimbat Bucureștiul pe viața la țară. Noi imagini cu casa de la Șușani: „Ne-am mutat sediul aici și sunt foarte încântată”
Digi24
Pe cine ar vota românii dacă ar fi alegeri. Cum a evoluat intenția de vot după două luni de criză politică
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Rezultate Bacalaureat 2026. Rata de promovare a crescut la 74,8%, iar 45 de absolvenți au obținut media 10
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Am văzut noua Dacia MADE IN TURCIA. Noul crossover sub 25.000 de euro care provoacă Skoda Octavia Combi și Volkswagen Golf Variant
Descopera.ro
Din ce sunt făcute cochiliile scoicilor?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă e puțin ofticat în noaptea nunții: – Din cate văd, dragă...
Descopera.ro
Un satelit NASA a luat prin surprindere astronomii cu o nouă descoperire