Prima pagină » Știri » Mesajul unui român din Paris care de 5 ani trimite bani acasă. „Mulțumim frumos pentru a doua escrocherie pregătită. Un furt”

Mesajul unui român din Paris care de 5 ani trimite bani acasă. „Mulțumim frumos pentru a doua escrocherie pregătită. Un furt”

Mesajul unui român din Paris care de 5 ani trimite bani acasă.
ALEGERI PREZIDENTIALE 2014. Un român din Baia Mare, care de 5 ani muncește în Paris, le transmite un mesaj autorităților de la București, pe care le acuză că nu lasă diaspora să voteze pentru că "încurcă".

,,Le mulțumim frumos pentru a doua escrocherie pregătită.  Un furt „, spune românul din Baia Mare în opinia căruia autoritățile de la București nu îi lasă să voteze pentru că cetățenii români din străinătate „vor cu Europa, nu cu Rusia sau China”.

Mii de românii din diaspora stau la cozi interminabile în fața secților de votare Londra, Paris, Viena sau Munchen, și cel mai probabil nu vor reuși să voteze până la ora 21:00, când potrivit legii secțiile vor fi închise. Acesta este motivul pentru care românii din diaspora fac un apel la cei din țară pentru a merge la vot.   

(Andra Stroescu)

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Patriarhul Daniel, propunerea surpriză de prim-ministru în plin blocaj politic
Digi24
Persoanele sub 50 de ani îmbătrânesc „mai repede decât generațiile anterioare”. Care e explicația
Cancan.ro
O fetiță de doar 7 ani a murit la o piscină celebră din București. Ireal ce făceau părinții ei în acest timp
Prosport.ro
FOTO. Cristina ICH, apariție răvășitoare în dormitor: „Femeia fatală”
Adevarul
De ce au abandonat împărații romani Dacia. Motivele uneia dintre cele mai controversate decizii din istoria Imperiului Roman
Mediafax
Director CNAIR: Nivel insuficient de mobilizare pe șantierele unui lot al A0 Nord
Click
De ce a plecat Diana Matei din MApN după aproape 20 de ani. Câți bani câștiga: „Mi-e foarte greu...”
Digi24
Ziua în care patru bombe nucleare au căzut pe teritoriul Spaniei. O tragedie aviatică ale cărei urmări se simt și 60 de ani mai târziu
Cancan.ro
BREAKING‼️ E cod ROȘU😲 ANM anunță prăpăd și recomandă să NU ieșiți din case↘️
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de la țară a lui Cheloo. Rapper-ul a lăsat în urmă viața agitată de la oraș și s-a mutat în Breaza. Are o curte imensă
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Video / Skoda Octavia Facelift 2.0 TDI. De ce rămâne una dintre favoritele românilor
Descopera.ro
De ce generațiile mai tinere par să îmbătrânească mai repede și cum le afectează asta sănătatea?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă merge la Balul Bobocilor şi pune ochii pe o tipă: - Vrei să dansezi?
Descopera.ro
Fenomenul „floodlighting”: de ce unii oameni dezvăluie prea multe prea repede la începutul unei relații