Prima pagină » Știri » Militar prins la braconaj

Militar prins la braconaj

Știri
Polițiștii din comunele dâmbovițene Dragomirești și Mănești au prins în flagrant, în noaptea de joi spre vineri, doi bărbați care au împușcat o căprioară, unul dintre ei fiind subofițer la o unitate militară din Târgoviște.

 

Polițiștii din comunele dâmbovițene Dragomirești și Mănești au prins în flagrant, în noaptea de joi spre vineri, doi bărbați care au împușcat o căprioară, unul dintre ei fiind subofițer la o unitate militară din Târgoviște.

Cei doi bărbați aveau permise port armă, dar nu aveau autorizație de vânătoare pentru astfel de animale.

Potrivit polițiștilor, după ce au împușcat căprioara, cei doi au tranșat-o în pădure și au ascuns pielea animalului în frunze, în zona pădurii Cobia. Polițiștii au răscolit timp de mai multe ore pădurea pentru a găsi locul unde braconierii au ascuns pielea animalului, deoarece cei doi au refuzat să colaboreze cu oamenii legii.

În final, cei doi bărbați au recunoscut că au împușcat căprioara, au jupuit-o și au tranșat-o în pădure, abandonând pielea și intestinele și luând numai carcasa acesteia.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Irina Rimes, despre punctajul acordat României de Republica Moldova: Vreau să văd publicată lista juriului
Digi24
De ce nu poate elita de la Kremlin să-l înlăture de la putere pe Putin și ce poate face Occidentul ca să grăbească prăbușirea regimului
Cancan.ro
Cresc pensiile românilor cu 600 lei, de la 1 ianuarie 2027. Cine beneficiază de această mărire și care este condiția
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
NYT: Israelul ar fi investit milioane de euro pentru a-și crește influența la Eurovision. Acuzații de lobby diplomatic și campanii masive de vot
Mediafax
Eurovision: Val de reacții negative în Moldova după ce juriul a oferit doar 3 puncte României
Click
O taiwaneză spune ce nu îi place în țara noastră. Ce o deranjează cel mai mult la români: „Nu m-am acomodat deloc cu asta”
Digi24
Controversă la Eurovision: Publicul din R. Moldova a acordat 12 puncte României, juriul doar 3. Reacția prezentatoarei Margarita Druță
Cancan.ro
Orașele din România în care plouă toată luna iunie. Meteorologii EaseWeather anunță cea mai ploioasă vară din mileniul trei
Ce se întâmplă doctore
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum. Fanii sunt îngrijorați: „E bolnavă?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Un ARO 243 de armată, scos la vânzare pe OLX. Cât cere proprietarul pentru modelul românesc produs în 1989
Descopera.ro
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
În urmă cu 116 ani, Pământul trecea la o distanţă foarte mică pe lângă cometa lui Halley