Prima pagină » Știri » Om al străzii, ucis în Capitală pentru o porție de mâncare

Om al străzii, ucis în Capitală pentru o porție de mâncare

Andrei Dumitrescu
Un om al străzii a fost omorât, luni, în București, de o altă persoană fără locuință, care l-a înjunghiat în spate într-un conflict pentru o porție de mâncare, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse din Poliție.

Un om al străzii a fost omorât, luni, în București, de o altă persoană fără locuință, care l-a înjunghiat în spate într-un conflict pentru o porție de mâncare, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse din Poliție.

Incidentul a avut loc în jurul orei 16.00, în sectorul 1, în apropiere de sediul Secției 2.

Potrivit anchetatorilor, un echipaj de Poliție a fost sesizat de un trecător care a anunțat că la intersecția străzilor Bibescu Vodă și Neagoe Vodă se află o persoană înjunghiată.

La fața locului au venit două echipaje SMURD, care, după ce i-au acordat victimei primul ajutor, au transportat-o la Spitalul Floreasca.

Între timp, mai multe echipaje ale Secției 2 au pornit în căutarea agresorului, acesta fiind reținut în mai puțin de o jumătate de oră, în zona Băneasa, imediat după ce a coborât, însoțit de concubina lui, dintr-un autobuz al liniei 131.

Condus împreună cu femeia la sediul Poliției Capitalei, agresorul, care are 44 de ani, a explicat anchetatorilor că scandalul a izbucnit din cauza unei porții de mâncare.

În timp ce acesta era audiat de polițiștii Serviciului Omoruri, victima sa, care avea tot 44 de ani, a decedat la Spitalul Floreasca.

Suspectul a fost reținut pentru 24 de ore sub acuzația de omor.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Istoria agitată a unui conac englezesc. A aparținut unui rege, acum este abandonat
Digi24
Premierul Keir Starmer a răbufnit: „M-am săturat” ca Trump și Putin să influențeze costurile energiei în Marea Britanie
Cancan.ro
BBC Weather îi contrazice pe meteorologii Accuweather: Cum va fi vremea de Paște în București, de fapt
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa Diletta Leotta, discuție inedită cu Cristi Chivu: „Îți vom da numerele de telefon”
Adevarul
Cine a câștigat și cine a pierdut în negocierea pentru șefii parchetelor. Fost consilier prezidențial: „Putem specula că în pachet au intrat și șefii serviciilor”
Mediafax
Cum se vopsesc ouăle de Paște natural: Trucuri cu coji de ceapă, sfeclă sau varză roșie
Click
Locul din România unde primăvara arată spectaculos. Poți admira magnolii rare, vechi de un secol
Digi24
Trump. despre influencerii MAGA: „Au un IQ scăzut. Sunt proști”. Ce spune despre Brigitte Macron
Cancan.ro
Ce i-a adus sfârșitul lui Mircea Lucescu, de fapt! Ovidiu Ioanițoaia a făcut dezvăluirea!
Ce se întâmplă doctore
Îți amintești de Laura Teodoru, știrista de la Digi? S-a retras de la tv și duce o viață luxoasă. Cum arată acum, la 10 de ani de când a dispărut din viața publică
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Restricții în trafic de Paște. Unde se circulă cel mai greu?
Descopera.ro
Prea multă ciocolată te-ar putea ucide. Cât este prea mult?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Cel mai puternic curent oceanic al Pământului nu s-a format așa cum credeam